ET V Kaasrahastanud Euroopa Liit PANTONE

Erasmus sinine

Forward Together projekti eesmärgiks on aidata Ukraina sõjapõgenikel integreeruda ühiskonda ja leida tee tööturule.

Projektiseminarid toimuvad partnerriikides ja seminaride kaudu õpitakse, mida erinevate organisatsioonide poolt ukrainlaste jt immigrantide heaks tehakse; milliseid kursusi võiks ukrainlastele raamatukogudes pakkuda. Teemadeks: kultuuridevaheline ja sotsiaalne lõhe; koostöö raamatukogude ja teiste asutuste vahel; uued kursused/tegevused. Oluline on vahetada kogemusi: kuulda ja näha, mida välispartnerid on ukrainlaste ja teiste immigrantide heaks teinud, milliste takistustega kokku puutunud, kuidas probleeme lahendanud ja kuidas nad edasi tegutsevad.

Projekti juhtpartner on Kärdla linnaraamatukogu, projektipartnerid on Ikast-Brande raamatukogu Taanis, Turku Naiskeskus ja Turku Linnaraamatukogu Soomes ning Valmiera raamatukogus Lätis.

Projekt toimub perioodil 01.01.2023 - 01.01.2025.

Projektikohtumised:
Turku, Soome 1.–3. veebruar 2023
Ikast, Taani 30. mai–2. juuni 2023
Kärdla, Eesti 22.–24. august 2023
Valmiera, Läti 10.–13. oktoober 2023
Ikast, Taani 12.–15. märts 2024
Turku, Soome 11.–14. juuni 2024
Kärdla, Eesti 27.–30. august 2024
Valmiera, Läti 22.–25. oktoober 2024

• Maikuu - Euroopa mitmekesisuse kuu

• Emade lood

• Mitmekesisus rikastab