Hard Land

 

 

Benedict Wells. Hard Land

Et põgeneda koduste probleemide eest, läheb viieteistaastane Sam suvevaheajaks tööle vanasse kinomajja. Kuid pealtnäha ebahuvitav töö avab talle ukse täiesti uude maailma. Vana tolmune kino ja noored, kes seal töötavad, muudavad tema suve millekski maagiliseks ja meeldejäävaks, julgustades Sami oma turvatsoonist välja astuma. Koos uute sõpradega avastab ta kodulinna saladusi ja, endalegi üllatuseks, ka armastuse. Esimest korda ei tunne ta end üksikuna – viimaks kuulub ta päriselt maailma.

Kuid igas idüllilises mälestuses, igas kuldses minevikuhetkes on mõni plekk, mis meenutab meile, et kõik ei olnud täiuslik. Alati on midagi, mis meist maha jääb ja mida meil ei õnnestu tagasi saada. „Hard Land” viib meid nendesse maagilistesse paikadesse – füüsilistesse ja vaimsetesse –, mis vormivad meie elu ja on igaveseks kirjutatud meie isiklikesse lugudesse. See on lugu suvest, mida ei unustata iial.

 

Lenda, vaba lind

 

 

Liina Vagula. Lenda, vaba lind

Muremõtetes Marta põgeneb metsa, kus kaalub võimalust oma elu lõpetada. Sel hetkel kohtub ta tundmatu noormehega, kellega hakkab suhtlema. Kes on see salapärane Joonatan, miks elab ta metsas ja mis on tema lugu?

Seal, kus me pole veel käinud

 

 

Kasie West. Seal, kus me pole veel käinud

Norah ei ole oma lapsepõlveaegset parimat sõpra Skylerit näinud juba aastaid. Kui poiss ära kolis, suhtlesid nad algul kogu aeg, aga viimasel ajal päädib nende läbisaamine ainult teineteise instapostituste laikimisega. Just sellepärast ei suuda Norah ära oodata ühist matkaautoreisi, mille nende pered on sellele suvele planeerinud.

Aga kui Skyler viimaks välja ilmub, tundub… et ta tahaks pigem olla ükskõik kus, ainult mitte seal. Haavunud ja segaduses Norah vastab samaga. Tema ammusem sõprus on korraga karil.

Teel veedetud ootamatu suvi viib nii Norahʼ kui ka Skyleri uutele radadele ja uute avastuste juurde. Peagi näevad nad teineteist jälle teises valguses. Kas nende vastasseisuks muutunud sõprusest võiks saada ka midagi enamat?

Raske on olla inimene

 

 

Marek Liinev. Raske on olla inimene

Miski pole enam endine, kui Irise akende all kärgatavad plahvatused ja Eestile kallale kippunud vaenlase sõjateele jäävad ette tema kodulinn Tartu, tema perekond, tema kool, tema suhe Markoga ja tema tulevikuunistused. Seitsmeteistkümne aastane Iris peab koos ema ja väikevennaga hülgama tuhandete teiste sõjapõgenike kombel oma kodu, et jõuda Tallinna sadamasse, kus ootab neid ainus pääsetee vabasse maailma. Kuid seegi võib iga hetk sulguda ja jätta nad lõksu pealetungiva vaenlase haardesse. Appi tõttab sõjakolletes karastunud isa, kuid isegi vaatamata tema pingutustele ähvardab teekond, mille läbimiseks kulus rahuajal vaid mõni tund, nüüd venida päevade pikkuseks õudusunenäoks läbi piiramisrõngas Tartu, purukspommitatud autode kolonni, sügisvihmades mudamülkaks muutunud põldude ja metsateede ning ülerahvastatud sadama.

Esimene käik

 

 

Tuuli Tolmov. Esimene käik

Süütu naljana mõeldud kättemaksuaktsioon tüdrukuid ahistavale õpetajale lõpeb ootamatult tõsise õnnetusega. Garaažidekeskne ja mootorite maailma hõnguline lugu, kus peategelasest poissi vaevab lisaks põhisündmustele ka dilemma koolivaliku osas, sest tema kutsumuseks oleks olnud hoopis kutsekoolis autoremondi õppima asumine, kuid pere vastuseisu tõttu pidi selle unistuse kõrvale heitma.

Hõberebane

 

 

Berit Sootak. Hõberebane

Romantiline ulmepõnevik „Hõberebane“ on „Hingelinnu saaga“ triloogia viimane osa, milles jõuab lõpule noore tütarlapse Säde Oja kangelaslik teekond tavalisest inimesest Viimase Hingelinnuni. Säde on lõpuks pühitsetud Eesti Eriliste Eriüksuse agendiks ja koos oma partneri, hundimoonduja Susiga, peab ta taga ajama müstiliste ja eluohtlike helendavate kapslite jälgi, mis annavad nende tarbijale hetkeks erilised võimed ja mis ohustavad tervet riiki.

Samal ajal hakkab Marimetsa kliinikust vargsi levima uus mõistatuslik haigusepuhang, mis röövib erilistelt nende võime ja ähvardab paisata kaosesse hapra tasakaalu, mille nimel Säde on kolm aastat võidelnud. Kui saatuseniidid lõpuks kokku põimuvad, peab ta mängu panema kogu oma jõu ja meelekindluse, et päästa need, keda ta armastab, pidades samal ajal meeles, mille nimel tema vaarisa Evald Oja oma elu ohverdas. Vanad suhted purunevad ja uued tekivad ning usaldada ei saa mitte kedagi.

 

Kui armastus külmutab südame. Surematu

 

 

Koidu V. G. Ferreira. Kui armastus külmutab südame. Surematus

Aideni juurde jäämine oli minu unistus ja ma uskusin kogu südamest, et Gayani ja Elena vahele tekkinud tunded muudavad olukorda. Taasleitud õnne varjutas aga seik, et Aiden oli meie lahusoleku ajal muutunud ning ma ei osanud temasse kogunenud viha ja armukadedusega toime tulla. Palju tekkis uusi vastuseta küsimusi ning Elena üha suurenevad hirmud tekitasid tunde, et head lahendust polegi olemas.
Kuninganna ootamatu lahkus oli eriti segadust tekitav, aga tema sõnutsi oleks mul isegi võimalik oma saatust muuta, kui ma vaid suudaksin langetada paar rasket otsust.
Keegi mulle armsatest inimestest peab surema, aga kes täpselt, see oleneb üksnes minust.
Pealegi tuleb mul loobuda tulevasest väljavalitust, keda pole veel olemaski, aga keda olen juba hakanud armastama.
Ükskõik kuidas ma ka ei püüdnud olukorda lahendada, ikka ja jälle valdas mind tunne, et õnnelik lõpp libiseb mu sõrmede vahelt välja. Otsustasin mitte alla anda, olles valmis tooma nii mõnegi ohvri. Mind huvitas vaid lõpplahendus, mitte niivõrd selleni jõudmise viis.

 

      Väljapanekud

      Laenutusosakonnas 

  • "Põhjamaade romaani" sarja raamatud
  • Hando Runnel 85

      Väliskirjandustoas 

  • Raamatukoguhoidjad Kaja, Kadri ja Kerli soovitavad!

      Lastekirjandustoas

  • Jõuluraamatud

      Näitused

  • Vanade jõuluehete näitus erinevatest aastakümnenditest

 

LAENUPILET 1

Go to top