SÜGIS, HOBUSED JA VABADUS

 

 

Ene Sepp. Sügis, hobused ja vabadus

Sügisene koolivaheaeg täidab Sigridi ja ta sõbrad rõõmsa elevusega. Sigridit on tallis ees ootamas päris oma hobune ja lisaks meelitab teda sinna võimalus kohata üht noormeest … Oh, kui imeline oleks ise olla talliomanik!

Noored peavad nädal aega talli järele valvama, kuid see polegi nii lihtne, kui algul arvatud. Tagatipuks tuleb veel kuulata isepäise praktikandi Agnese sõna ja lahkarvamused on kerged tekkima. Neil, kel päris oma hobune, peaks ju olema rohkem õigusi, või kuidas? Sigrid ei ole veel unustanud eelmisel aastal juhtunud õnnetust, kuid nüüd vajab tema tuge sõber, kes seisab omakorda silmitsi raske valikuga.

KÕIK TAHAVAD OLLA MEIE MOODI

 

 

Jessica Goodman. Kõik tahavad olla meie moodi

Long Islandi linnakeses Gold Coastis pole miski nii, nagu näib – ei piltilusad rannad ega eksklusiivse eliitkooli pressitud koolivorm. Üheksandas klassis suri Jill Newmani parim sõber, särav ja populaarne Shaila Arnold, oma poiss-sõbra Graham Calloway käe läbi. Pärast segast ja sünget ööd rannal tunnistas Graham mõrva üles, uurimine lõpetati ning Jill ja ta sõpruskond püüdsid eluga edasi minna.

Nüüd on Jill abiturient ja ta plaanib viimast kooliaastat tõeliselt nautida. Lõppude lõpuks on ta jõudnud lisaks abituuriumile ka kooli eksklusiivse salaseltsi ehk Tegijate tippu. Kaheteistkümnenda klassi Tegijaid ootavad ees parimad peod, kõrgeimad hinded, vastuvõtt tippülikoolidesse ja kogu kooli imetlus. See aasta saab olema parim.

Aga kui Jillile saabuvad sõnumid, mis väidavad, et Graham polegi kuriteos süüdi, hakkab tema täiusliku lõpuklassi unistus murenema. Kui Shailat ei tapnud Graham, siis kes seda tegi? Jill vannub, et selgitab tõe välja, kuid vanade saladuste väljakaevamine ähvardab hävitada kõik, alates sõprussuhetest kuni kogu tema tulevikuni välja.

TAHAKSIN SÜÜA SU PANKREAST

 

 

Yoru Sumino. Tahaksin süüa su pankreast

Tahaksin süüa su pankreast” on Jaapani kirjaniku Yoru Sumino südamlik noorteraamat, mis on tõlgitud ka inglise keelde ja mille põhjal on tehtud film.

Gümnaasiumipoiss leiab oma klassiõe päeviku ja saab teada saladuse, mida seni teadis ainult tüdruku perekond.

KUI ARMASTUS KÜLMUTAB SÜDAME. HINGESUGULASED

 

 

Koidu V. G. Ferreira. Kui armastus külmutab südame

Aidenist lahkumine oli valus, ehkki hädavajalik otsus, aga ilma temata ei olnud ma enam sama inimene kes ennist, ja mu elu kaotas mõtte. Miski ei pakkunud enam rõõmu, isegi mitte täiuslik Gayan, kes andis endast parima, et mul tema vastu tunded tekiksid. Vahel siiski suutsin näidelda ja manada ette näo, et kõik saab korda, kuigi südames tundsin, et olukord muutub iga päevaga üha hullemaks.

Lisaks veel uus keskkool, võõrad inimesed, talumatu kuumus ja ookean, millest kuulsin pidevalt oma ema kutset – kõik see kokku tekitas masendust, millega ma ei osanud toime tulla. Vaid üks kummaline tüdruk, kes tunnis pidevalt joonistas, suutis mu enesetunnet natukene parandada ja sisendada minusse lootust, et võib-olla ma isegi suudan oma saatust muuta. Marissaga kohtumine ei olnud juhuslik, aga ma poleks iialgi osanud ära arvata meie kohtumise tegelikku põhjust.

Selge oli see, et minu õnne suurus ei saanud olla vähem olulisem, kui kogu inimkonna tulevik, sest armastuse külmatekitava jõuta ei olekski sellel maailmal mingit tulevikku. Kuidas nad siis saavad minusse tekkinud tunded ära keelata ja sundida mind armastama kedagi teist?

LÕPUS SUREVAD MÕLEMAD

 

 

Adam Silvera. Lõpus surevad mõlemad

Veidi pärast 5. septembri südaööd helistab Mateo Torrezele ja Rufus Emeteriole Surmaennustus, et edastada neile halvad uudised: nad surevad täna.

Mateo ja Rufus ei tunne teineteist, kuid nad mõlemad otsivad erinevatel põhjustel kedagi, kes saaks Lõpupäeval nende uueks sõbraks. Hea uudis on see, et sellise asja jaoks on olemas rakendus. Selle nimi on Viimased Sõbrad ning tänu rakendusele kohtuvadki Mateo ja Rufus oma viimaseks suureks seikluseks – elada ühe päevaga ära terve eluiga.

JA SIIS MA UPUN

 

 

Ditte Wiese. Ja siis ma upun

Kui sa ei ole perfektne, siis oled luuser! Nii arvab 18aastane Josephine, kes püüab olla sama täiuslik ja osav nagu tema sõbrad. Josephine’il on eluplaan. Ta on valinud hea hariduse, ideaalse poiss-sõbra ja õige toitumise. See kõik on suurepärane, kuid ometi vaevab teda miski. Tunne, et midagi on valesti, võbeleb tema sees ja hoiab teda ärkvel. See miski uuristab tema aju ja lööb seal lärmi. Paneb ta asju unustama. Hingamist unustama. Mis tal viga on? Miks ta ei võiks lihtsalt plaani järgida? Josephine surub end viimase piirini. Surve on nii suur, et ta upub. Ta ei saa üldse hingata, kuid ei julge ka appi hüüda. Sest kui ta ei saa olla ideaalne, siis on ta tühi koht.

      Väljapanekud

      Laenutusosakonnas 

  • 30. jaanuar eesti kirjanduse päev-
    A.H. Tammsaare teosed
  • Tammsaare kirjanduspreemia laureaadid

      Väliskirjandustoas 

  • Talvised lood

      Lastekirjandustoas 

  • Eesti kirjanikult eesti lapsele

      Näitused

  • Inimesed meie keskel - kirjanikud.
    Näitusel SA Hiiumaa muuseumi esemed

 

LAENUPILET 1

Go to top