Ennast raiskame võõrastes voodites

 

 

Mihkel Raud, Epp Kärsin. Ennast raiskame võõrastes voodites

Ennast raiskame võõrastes voodites” on avameelne ja kohati šokeeriv sissevaade inimsuhete tabuteemadesse: seks, lahkuminek, petmine, fetišid ja paljud teised nähtused, millest Eesti ühiskonnas alles viimasel ajal on kõnelema hakatud.

Samuti räägivad Epp Kärsin ja Mihkel Raud lastest, rahast, aja planeerimisest, trenni tegemisest, dieetidest, kriitikaga toimetulemisest, alkoholist, tervisest, reisimisest ning õnnest. Ehk kõigest sellest, millega iga inimene vähemalt korra nädalas silmitsi seisab, olgu ta kassapreili, peaminister või keegi kolmas.

Moodsad Itoh-pojengid

 

 

Marika Vartla. Moodsad Itoh-pojengid

Marika Vartla perel kasvab Mädapea mõisa pojengide kollektsioonaias 1800 erinevat pojengisorti ja looduslikku liiki. Neist 80 on Itoh-pojengid.

Marika Vartla raamat ongi pühendatud noorimale pojengirühmale Itoh-pojengidele. Ta kirjutab oma kollektsiooni sünnist, Itoh-pojengide keerukast aretusloost ja õpetab nende eest hoolt kandma. Lisaks on raamatus pildi ja kirjeldusega ka umbes 200 sordi tutvustus.

Armastuse 8 reeglit

 

 

Jay Shetty. Armastuse 8 reeglit

Jay Shetty ei käsita armastust millegi taevalikuna ega avalda selle kohta klišeekogumikku, vaid esitab konkreetsed praktilised sammud, mis aitavad varasemast paremini arendada endas oskusi armastust kogeda ja kasvatada. Ta jagab teadmisi, kuidas üheskoos võita või kaotada, kuidas määratleda armastust ja miks lahkuminek maha ei murra. Vedade tarkusest ja meie kaasaja teadusest inspireerituna käsitleb ta kogu suhtetsüklit alates esimestest kohtingutest kuni kokkukolimiseni ning lõpetades lahkumineku ja uue algusega. Ta näitab, kuidas vältida valetõotuste ja ebarahuldava partneri õnge langemist.

Jay Shetty kaheksa reegli järgi elades saame armastada iseennast, oma partnerit ja maailma paremini, kui seni oleme võimalikuks pidanud.

Spioon, kes armastas eesti naist. Briti luuraja Brian Giffey elu

 

 

Tiina Tamman. Spioon, kes armastas Eesti naist

Üks Eestis tegutsenud luurajaist oli Briti salateenistuse heaks töötanud Brian Giffey, kes jõudis Inglismaalt Helsingi kaudu Tallinna 1929. aasta jaanuaris, ülesandega hoida silma peal kõigel Nõukogude Liidus toimuval. Ta jäi Eestisse lõpuks üheteistkümneks aastaks, lõi siin oma agentide võrgustiku ja korraldas kohapealset luuretööd.
Tema elu ja saatus haakub aga Eestiga muulgi moel: juba edenenud eas Giffey, kes peale kõige muu oli kõva napsi-, nalja- ja naistemees, armus Tallinnas viibides jäägitult noorde ja kaunisse Anni Orasesse, tuntud literaadi Ants Orase õesse, kes oli Giffeyga tutvunud diplomaat Oskar Kallase tütre Laine kaudu. Giffey lahutas oma eelmise abielu, abiellus Anniga ja elas temaga koos kuni surmani. Raamatus leiavad kajastamist Giffey ja Anni ühiselt Eestis veedetud aastad, siinsed olud ja kombed, nähtuna võõrsilt saabunu silme läbi, keda esialgu sidus Eestiga töine missioon, hiljem aga armastatud naise kaudu tekkinud isiklikud sidemed.

Paradiis siin ja praegu. Karl Lagerfeldi erakordne elu

 

 

William Middleton. Paradiis siin ja praegu. Karl Lagerfeldi erakordne elu

2019. aasta veebruaris lahkus meie hulgast üks maailma tuntumaid kultuuriikoone Karl Lagerfeld, kes oli kolmkümmend viis aastat legendaarse Chaneli moemaja loominguline juht. Moegigant Lagerfeld polnud kuulus mitte ainult tänu sellele, et ta uuendas Chaneli kaubamärki ning tekitas pidevat kõmu ja elevust Chloé, Fendi ja omanimelise brändi kollektsioonidega, vaid ta lõi laineid ka oma isikliku eksimatult äratuntava stiiliga, mille signatuuriks olid tumedad päikeseprillid ja valge puuderdatud hobusesaba. Ja ärme unusta tema andunud kiindumust oma kallisse kassi Choupetti.

Selles erutavalt hõrgus raamatus viib Middleton lugeja moetööstuse kõige salapärasematesse tagatubadesse ja kollektsioonide sünni kulisside taha, geniaalsete kunstnike, stiilsete seltskonnategelaste ja kuulsate staaride maailma, aga ta näitab ka Lagerfeldi isiklikku ja haavatavamat poolt, mida tundsid vaid tema lähimad sõbrad ja kaaslased.

Edgar Savisaare viimased aastad koos minuga

 

 

Carol Madisoo. edgar savisaare viimased aastad koos minuga

Enamusele meist seostub Edgar Savisaarega esmajoones üks kuupäev – 20.08.1991, kui ta noore ja vapra mehena võitles Eesti taas vabaks. Samuti Balti kett, kus osalesid kolm Balti riiki. Millegi taolisega pole keegi teine hakkama saanud. Eesti ja Eesti poliitika olid Edgari jaoks kõik.

See raamat räägib Edgar Savisaare viimasest kolmest eluaastast. Selleks ajaks oli ta aktiivsest elust taandunud ja juttu ei tule poliitik Edgarist, vaid Edgarist kui tavalisest inimesest, nagu me kõik oleme. Inimesest, kes vajas turvatunnet, hoolt, mõistmist, lähedaste tähelepanu, suhtlust, kaastunnet, nalja ja naeru.

Elu armastus

 

 

Tiina Tiitus. Elu armastus

Kas mäletad, mis tunne oli olla armunud? Ei tea, miks see tunne ajaga kaob? Ja kas peab kaduma? Kuidas õnnestub osal paaridel jääda igavesse armastusse, teistel aja mitte?

Isikliku arengu nõustaja Tiina Tiitus ütleb, et õnne võtmed peituvad rahu tegemises minevikuga ja julguses armastada omamoodi. Tema kolmas raamat võtab otsekoheses keeles ja mahlakate näidete abil luubi alla elu, armastuse ning nende kahe kombinatsiooni. Kõnekate lugude abil avanevad põhjused, miks armastus mõnikord mureneb, teinekord aga kestma jääb.

Kirjapandu aitab vastata ka kõige tähtsamale küsimusele: kas oled päriselt – siiralt ja sügavalt – kestvaks suhteks valmis? Mõni uus teadmine võib raputada, teine tuua rahu.
On üllatusi ja äratundmist.

Väetamine - maa elavdamine. Biodünaamiliste preparaatide valmistamine ja kasutamine

 

 

Väetamine - maa elavdamine

Raamatu esimene osa annab ülevaate erinevatest väetistest, nende ettevalmistamisest ja kasutamisest. Käsitletakse loomset ja taimset päritolu ainete kompostimist, abiväetisi jpm. Raamatu teine osa on mõeldud eelkõige neile, kes tahavad biodünaamilisi preparaate oma aia või põllumajandusettevõtte tarbeks ise valmistada või neid sisseostetutena kasutada.

Lahtilaskmise kunst

 

 

Damon Zahariades. Lahtilaskmise kunst

Kas oled hädas viha, kahetsuse ja pahameelega? Kas tunned end emotsionaalselt kurnatuna, stressis ja valusate mälestuste tõttu heitunud? Kas hoiad kinni asjadest, mis muudavad sind õnnetuks? „Lahtilaskmise kunst“ annab tööriistakomplekti, mille najal aju ümber treenida, loobuda halbadest mõttemustrist ning saada üle emotsionaalsest ahastusest.

Vähe on neid, kes julgevad väita: mind pole negatiivsed mõttemustrid ja emotsioonid kunagi kimbutanud. Jamaks kisub siis, kui need hakkavad räsima sinu suhteid, töörõõmu ning vaadet elule.

 

 

 

 

 

 

 

      Väljapanekud

      Laenutusosakonnas 

  • "Põhjamaade romaani" sarja raamatud
  • Hando Runnel 85

      Väliskirjandustoas 

  • Raamatukoguhoidjad Kaja, Kadri ja Kerli soovitavad!

      Lastekirjandustoas

  • Jõuluraamatud

      Näitused

  • Vanade jõuluehete näitus erinevatest aastakümnenditest

 

LAENUPILET 1

Go to top