Noortekirjanduse koolitusNoortekirjanduse koolitus koduleht

25.04.2019 kogunesid Hiiu maakonna raamatukogutöötajad Kärdlasse, et kohtuda kirjastaja, tõlgi ja toimetaja René Tendermanniga. Renél on 17-aasta pikkune kirjastustes töötamise kogemus. Eelnevalt on ta töötanud kirjastuses Pegasus, kus üheks tema vastutusalaks oli noortekirjanduse väljaandmine. Tema oli see, kes tõi eesti turule vampiiri hulluse Stephenie Meyeri "Videviku"- saagaga. 2015. aastal asutas René Päikese kirjastuse, kuid nüüd on ta põhikohaga tööl Rahva Raamatu kirjastuse projektijuhina. Lisaks kirjastamisele on René tõlkinud eesti keelde mitmeid noorteromaane ning pälvinud raamatu "Eleanor ja Park" tõlkimise eest Paabeli Torni tõlkeauhinna.

Koolitusel tutvustas René erinevusi koolis kohustusliku kirjanduse nimestikus olevate raamatute ning nende raamatute vahel, mida noored ise lugeda soovivad. Ta tõi välja, kuidas on ajas noortekirjandus ja selles esinevad teemad arenenud ning milliseid raamatuid erinevate teemade all tasub soovitada noortele lugemiseks. Raamatukoguhoidjate jaoks oli oluline ka info, millistel kirjastustel tasub noortekirjanduse osas silma peal hoida, et kohalikke kogusid võimalikult heade raamatutega täiendada.

Noortekirjanduse koolituse toimumist toetas Kultuuriministeerium "Raamatukogude arendamine" programmi  kaudu.