Detsember
06.12 - Annely Veevo tutvustas enda uut raamatut „Võõras". Raamatu „Võõras” aluseks on multikultuuriline kogemus, mille ta sai 2009. aastal Baieris toimunud koolitusel Saksamaal.

06.12 - Raamatukogud IVb klass. Ülevaade raamatukogude ajaloost alates Vana-Kreeka ja Vana-Rooma aegadest. Raamatukogude tekkimine Eestis, ülevaade Kärdla raamatukogu ajaloost.

01.12 - Islandi reisimuljete õhtu. Kadi-Ell Tähiste rääkis ja näitas pilte enda elust Islandil.

November

30.11 - Muinasjutud IIb klass. Muinasjuttude ülesehitus, kuulsamad muinasjutuvestjad meil ja mujal. H. Ch. Andersen ja Vennad Grimmid.

29.11 - Põhjamaade lastekirjanduse tutvustamine IVb klass

26.11 - Raamatukogupäevad - Peruu reisimuljete õhtu. Oma reisist Peruusse jagas muljeid Marin Vallikivi. (vaata pilte)

25.11 - Põhjamaade lastekirjanduse tutvustamine IVa klass.

24.11 - Põhjamaade lastekirjanduse tutvustamine Vb klass.

23.11 - Õpituba "Jõulukingi pakendite valmistamine jäätmetest". (vaata pilte)

18.11 - Põhjamaade lastekirjanduse tutvustamine IIIa klass.

17.11 - Põhjamaade lastekirjanduse tutvustamine IIIb klass. Tutvusime H.Ch. Anderseni, T. Janssoni ja A.Lindgreni elu ja loominguga. Lisaks ülevaade kaasaegsest Soome, Rootsi, Norra, Taani ja Islandi lastekirjandusest.

16.11 - Hommikuhämaruse ettelugemine Kärdla Lasteaia Lepatriinude ja Kiisude rühma lastele.

15.11 - Raamatukogu tutvustus I klassile. Tegime ringkäigu raamatukogus, rääkisime raamatukogu reeglitest, tutvusime laenutamis- ja tagastuskorraga.

15.11 - Hommikuhämaruse ettelugemine IIa . Põhjamaade kirjandusnädala raames lugesime koos rootsi kirjaniku Ulf Starki toredat raamatut „Nupuvend“. Pärast arutlesime lastega kuuldu üle.

09.11 - Meie raamatukogu ajalugu Va ja Vb klassidele. Peale ülevaadet Kärdla raamatukogu 145 aastast vastasid lapsed kuuldu põhjal koostatud viktoriini küsimustele.

08.11 - Kirjaniketuur pubis Wabrik. Külalisteks Tiit Aleksejev, Holger Kaints, Triinu Tamm, Maire Liivamets.

07.11 - Teabekirjanduse liigitus raamatukogus ja RIKSWEBI kasutamine IX a ja IXb klassid.

Oktoober

24.10 - Raamatukogupäevad - Raamatukogus laenutasid raamatuid vallavanem Reili Rand ja valla haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Tiia Liibert. (vaata pilte)

21.10 - Mereteemaline meisterdamistuba IIIa klassile. Töötoas, kus juhendajaks Liisi Mäeumbaed, valmisid väga omanäolised aardekarbid. Liisil oli kaasas palju erinevaid vahendeid, millega sai teha põnevaid mereteemalisi kaunistusi oma karbile.

20 - 30.10 - Raamatukogupäevad - Pimekohting raamatuga. (vaata pilte)

20.10 - Rahvusvahelisel ettelugemispäeval olid raamatukogusse muinasjutte kuulama tulnud Kärdla Lasteaia Mõmmi ja Siilikeste rühmad. Heljo Männi jutu „Väike laisk ja suur laisk“ esitas mudilastele V klassi õpilane Kevin Joarand. Kõik lapsed kujundasid oma värvilise muinasjutulise kala. Joonistustest sai raamatukogusse tore ja rõõmus näitus.

19.10 - Raamatukogupäevad - Šokolaadikarbi meisterdamise töötuba. (vaata pilte)

18.10 - Vestlusring "Meri Hiiumaa kirjanike loomingus ja hiidlaste naljades".

12.10 - Vabariikliku IV klasside ettelugemisvõistluse Hiiumaa eelvoor. Traditsioonilise sügisese ettelugemisvõistlus teema oli sel aastal „Meri“. 16 õpilast üle Hiiumaa lugesid minuti jooksul enda valitud katkendi mereteemalisest raamatust. Parimaks lugejaks valiti Bert Omann Suuremõisa koolist, kes esindas Hiiumaad Tallinnas Lastekirjanduse Keskuses toimud lõppvoorus.

September

22.09 - Programmi „Suvelugemine“ lõpetamine ja parimate tunnustamine. Kutse üritusele said 26 parimat suvelugejat üle Hiiumaa. Üritus toimus kahes vanuses- I-III klassi parimatele rääkis kirjanik Kätlin Vainole oma loomingust ja luges ette oma tekste. Vanematele viis Kätlin Vainola läbi loovkirjutamise tunni. Etteantud tegelastega kirjutasid lapsed väga toredaid lugusid, tundus, et nii mõnigi sai väikese kirjutamispisiku. Pidu lõppes kringli ja morsiga Nukuteatris.

20.09 - Tähestik IIa klass. Erinevad ülesanded raamatute leidmiseks, segamine aetud riiuli korda panemine tähestiku alusel, kirjanike reastamine tähestiku alusel.

14.09 - Raamatukogu plaan ja raamatute liigitus raamatukogus VIIIb klass.

13.09 - Teatmekirjanduse tutvustus IVb klassile. Kuidas leida vajalik teatmeteost ja raamatust valik tekst. Kuidas kasutata registreid, aineloendeid, viiteid.

Juuni-August
Laste lugemisprogramm „Suvelugemine“. Väljastasime 86 lugejapassi, kuhu lapsed said iga loetud raamatu eest ühe kleepsu. Septembri algul kutsuti parimad tänuüritusele.

Juuni

01.06 - Programmi „Suvelugemine“ ja uute raamatute tutvustamine IVa klass.

01.06 - Programmi „Suvelugemine“ ja uute raamatute tutvustamine IIb klass.

01.06 - Kokkuvõtte tegemine Ia klassi lugemisprojektist „Raamaturong“, parimate tunnustamine ja programmi „Suvelugemine“ tutvustamine.

Mai

18.05 - Raamatukogu 145. sünnipäev. (vaata pilte)

18.05 - Loodusajakirjade tutvustamine ja ühe artikli kohta ülevaate esitamine V klass.

10.05 - Hiiumaa koolide õpilaste kohtumine Ilmar Trulliga. Kohale oli tulnud üle 100 lapse kõikjalt Hiiumaalt. Meeleoluka etteaste Ilmar Trulli loomingust esitas Kärdla Nukuteatri trupp. 

09.05-01.08 - Kirjandusliku joonistusvõistluse „Elas kord…“ Hiiumaa parimate tööde näitus.

03.05 - Kohtumine rännu- ja kirjamehe Marko Kalduriga. Marko Kaldur tutvustas oma raamatut „Salapärane Eesti“. Matkamehest kirjanikuna on ta varem avaldanud ka mitmeid reisiraamatuid Eesti kohta, lasteraamatu „Valge Tähekiire seiklused“ ja osalenud reisiseltskonna 4x4 Reisid maasturiekspeditsioonidel Siberisse ja Kaukaasiasse, pidades reisiblogi.

Aprill

15.04 - Kirjanduslik viktoriin Ia klassile. Küsimused loetud kohustuslike raamatute põhjal.

14.04 - Raamatu "Loomade poolt" esitlus. Kadri Tapersoni kirjutatud raamat "Loomade poolt" räägib loomaõiguslastest ja loomadest ning sisaldab intervjuusid loomakaitsjate ja loomaõiguslastega. Tegemist on Eesti esimese loomaõigusliku raamatuga, mille autor on aastaid tegelenud loomade eestkostega. (vaata pilte)

14.04 - Kirjanduslik viktoriin Ib klassile. Küsimused loetud kohustuslike raamatute põhjal.

13.04 - Psühholoogia alaste raamatute tutvustamine ja ühe raamatu esitlus IXa klass.

01.04 - Lasteraamatu "Suvi saarel" esitlus. Susanna Veevo esitles enda kirjutatud lasteraamatut, mille tegevus toimub Hiiumaal ja mis põhineb autori enda lapsepõlvemälestustel.

Märts

30.03 - Raamatuseljaluule V klass.

23.03 - Ellen Niidu elu ja loomingu tutvustamine Ib klassile.

23.03 - Muljeteõhtu tööst vabatahtlikuna Ghanas. Anne-Liis Leht rääkis elust, tööst ja inimestest Ghanas, kus ta veetis neli kuud vabatahtlikuna. (vaata pilte)

21.03 - Raamatuseljaluule IVa klass.

18.03 - Raamatuseljaluule Xa klass.

18.03 - Raamatuseljaluule XIIa klass.

18.03 - Loodusajakirjad IVb klassile. Tutvume erinevate loodusajakirjadega, iseseisev töö-kokkuvõte ühest loetud artiklist.

18.03 - Loodusajakirjad IVa klaasile.

17.03 - Raamatuseljaluule VIIb klass.

16.03 - Emakeelepäeva üritus "Eesti kirjandus Hiiu Valla Raamatukogus" Kärdla Päevakeskuses, kus tutvustasime raamatukogu ja seal leiduvaid loetumaid eesti autorite raamatuid.

15.03 - Raamatuseljaluule IXa klass.

15.03 - Raamatuseljaluule IXb klass.

10.03 - Raamatuseljaluule VIIIa klass.

10.03 - Raamatuseljaluule VIIIb klass.

Veebruar

18.02 - Nukitsa konkursi raamatute tutvustamine ja hääletamine IIb klass.

17.02 - Nukitsa konkursi raamatute tutvustamine ja hääletamine VIb klass.

10.02 - Muljeteõhtu "Palverännak Santiago de Compostelasse". Johanna Veevo rääkis ja näitas pilte oma 750 km pikkusest teekonnast Santiago de Compostelasse.

09.02 - Nukitsa konkursi raamatute tutvustamine ja hääletamine IIIb klass.

02.02 - Nukitsa konkursi raamatute tutvustamine ja hääletamine IIIa klass.

Jaanuar

26.01 - Nukitsa konkursi raamatute tutvustamine ja hääletamine VIa klass.

25.01 - Nukitsa konkursi raamatute tutvustamine ja hääletamine IIa klass.

22.01 - Nukitsa konkursil osalevate raamatute tutvustus ja hääletus Ib klassile. Nukitsa konkursil valivad lapsed viimase kahe aasta jooksul ilmunud eesti lasteraamatute hulgast enda lemmikud.

14.01 - Kohustusliku kirjanduse tutvustamine Ia klassile. Rääkisime teemadel: mis on kohustuslik kirjandus koolis, kuidas seda hinnatakse ja valisime esimesed raamatud.

07.01 - Põhjamaade kirjanduse tutvustamine V klassile. Tutvumine H.Ch. Anderseni, T. Janssoni ja A. Lindgreni elu ja loominguga. Ülevaade kaasaegsest norra, soome, rootsi, taani lasteraamatutest.
 


 

 

      Väljapanekud

      Laenutusosakonnas 

  • Raamatusari "Punane raamat"
  • Vaapo Vaheri mälestusnäitus

      Väliskirjandustoas 

  • Raamatusari "Säravad naised" ja raamatud naistest

      Lastekirjandustoas

  • 2023. aasta tunnustatud lasteraamatud

      Näitused

  • Marian Lavingu käsitöö ehete näitus "Voolamise võlu"

 

LAENUPILET 1

Go to top