Detsember

13.12.-15.12. - Kunst raamatukokku projekti raames toimusid Ideeklaasi klaasistuudios KlaasiPank töötoad. Töötubades tutvuti erinevate meetoditega, katsetati klaasilõikamis tehnikaid, tehti küünlaaluseid, pärleid, kausse. (vaata pilte)

12.12 - raamatukogus oli külas Jaanus Kõrv ehk Küla Karla, kes selle aasta detsembris tähistab oma 65. sünnipäeva. (vaata pilte)

04.12 - Raamatukogu külastasid Kärdla Põhikooli IV b klassi õpilased, kellele rääkisime raamatukogude ajaloost, raamatukogude kataloogidest ning sellest, kuidas raamatukogust vajalikku raamatut üles leida. 

November

28.11 - Raamatukogus käis külas Suuremõisa Põhikooli IV-VI klassid, kes osalesid meie raamatukohvikus "Sulg ja Silm", et avastada enda jaoks uusi ja põnevaid raamatuid. (vaata pilte)

27.11 toimus raamatukogus Pamela Marani raamatu "Eesti vanaemade lood ja salatarkused" meeleolukas esitlus. (vaata pilte)

23.11 - Raamatukohvikus "Sulg ja Silm" käisid sel korral raamatutega tutvust soojendamas Kärdla Põhikooli VI b klassi õpilased.

07.11  jõudsid järjekordse kirjaniketuuriga Kärdlasse Andra Teede, Loone Ots, Piret Jaaks ja Veiko Märka. Esimesed kaks esinesid Kärdla Päevakeskuses ja kaks viimast Hiiumaa Gümnaasiumis lõpuklassidele. Meeleolukatel kohtumistel loeti ette tekstikatkendeid, räägiti kirjanikuks olemisest ning vastati publiku küsimustele. (vaata pilte)

Oktoober

31.10 toiumus Raamatukogupäevade tähistamiseks järgmine raamatumaitsmine täiskasvanutele, et aidata inimestel toredas õhkkonnas avastada uusi lugemisvalikuid.

31.10 - Luuletuste lugemine raamatukogus. Külas käisid Kärdla Põhikooli VI b klassi õpilased, kelle luuletuste lugemisoskust hindas ja kontrollis raamatukoguhoidja.

24.10 tuli külla NutiAkadeemia koolitus, mille raames viidi läbi 2,5 tunnine koolitus kõigile neile, kes soovisid end tunda nutimaailmas kindlamalt ja õppida nippe nutiseadmete paremaks kasutamiseks.

19.10 - Külas käis Kärdla Põhikooli VI b klass, kellele tutvustasime Eesti ajakirjanduse erinevaid väljaandeid ning erinevaid luuleraamatuid.

19.10 - Raamatukogus käisid Kärdla Põhikooli IV a klassi õpilased, et vastata lugemiskontrolli küsimustele Mika Keräneni "Varastatud oranž jalgrattas" ning Sinikka Nopola "Risto Räppar ja viimane hoiatus" teemal.

18.10  Raamatukogupäevade raames kutsusime raamatukokku gümnaasiuminoored, et selgitada välja, mis on pimendusluule ja proovida seda ka ise teha. Sel kuupäeval käisid pimendusluulet loomas Hiiumaa Gümnaasiumi 11ndad ja 12ndad klassid.

17.10 viisime Täiskasvanud Õppija Nädala raames äbi esimese raamatumaitsmise täiskasvanutele, kus raamatukohvikus osalejatele serveeriti lisaks kohvile ja koogile personaalsed raamatuvalikud eelroa, pearoa ja magustoidu näol. 

16.10 - toimus maakondlik Ettelugemisvõistluse eelvoor, kus esinesid IV klassi õpilased üle Hiiumaa, lugedes võimalikult ilmekalt ette erinevaid hundijutte. Žürii hinnangul oli osalenutest parim Anni Hiiemets, kes esindas Hiiumaad Tallinnas Lastekirjanduse Keskuses toimunud lõppvoorus 20.10.2018. (vaata pilte)

15.10 Raamatukogupäevade raames kutsusime raamatukokku gümnaasiuminoored, et selgitada välja, mis on pimendusluule ja proovida seda ka ise teha. Sel kuupäeval käisid pimendusluulet loomas Hiiumaa Gümnaasiumi 10ndad klassid.

01.10 - toimus raamatukogus põnev Suvelugemise väljakutse lõpuüritus parimatele lugejatele. Külas käis imetore Kertu Sillaste, kes rääkis, kuidas valmivad raamatute illustratsioonid. Seejärel said kõik käe külge panna ning valmistada Kertu juhendamisel toredad käte ja jalgadega aukirjad. (vaata pilte)

September

26.09 avati raamatukogus Helina Kivi maalide ja käsitöö näitus. Näituse avamisel rääkis Helina, kuidas ta jõudis imearmsate heegeldatud loomakeste valmistamiseni ja kaua ta on tegelenud maalimisega. Näitus on osa projektist "Kunst raamatukokku". (vaata pilte)

20.09 toimus Kärdla Päevakeskuses Laine Mägi luuleraamatu "Läbi elu" esitlus. (vaata pilte)

18.09 - Raamatukogu tutvsustus Kärdla Põhikooli II a klaasile.

12.09 - Raamatukogu tutvustus Kärdla Põhikooli I a klassile

August

27.08 - sai raamatukogus vaadata Hispaania lühifilme inglisekeelsete subtiitritega.

21.08 - toimus raamatukogus taasiseseisvumispäevale pühendatud pidulik luuleõhtu kohvilauaga. Luuleõhtul esitas Mare Murumets enda kirjutatud isamaa teemalist luulet.

04.08 - toimus Hiiumaa juurtega kirjaniku, teadlase ja helilooja Gunnar K.A. Njalssoni õudusromaani "Harper: A Collection of Horrors" esitlus. Raamatu peategelasteks on 1950-1980. aastatel Lõuna-Californias elavad eestlased.
Gunnar K. A. Njalsson on 1968 a. sündinud rahvusvaheliselt tunnustatud eesti autor, teadlane ja helilooja. Ta on kirjutanud faktiraamatuid, juhendeid, artikleid ja ilukirjandust eesti, rootsi, hispaania ja inglise keeldes. 2017 esitles ta esimest korda Hiiumaal loodud muusikateost "Dagösvenskarnas valss – Hiiumaarootslaste valss". Esitlus toimus inglise keeles. (vaata pilte)

03.08 - Triin Helimetsa fotonäituse "mUstVaLge" avamine. Näituse avamisel rääkis Triin oma fotohuvi algusest, kuidas ja kust ammutab inspiratsiooni, mis edaspidi plaanis on ning tutvustas oma fotode tagamaid. Näitus on osa projektist "Kunst raamatukokku". (vaata pilte)

Juuni

14.06 - Suvejutud raamatuga Palade lasteaias.

11.06 - külastasid raamatukogu Järvamaa raamatukogude töötjad, kes tutvusid meie raamatukoguga ning kohtusid kirjanik Helju Petsiga.

08.06 - toimus Eesti-Läti luuleõhtu, kus esinesid Liis Ristal (EE) ja Daina Sirmā (LV). Üritus toimus Nordplus Adult koostööprojekti "Createams in Libraries / Loovmeeskonnad raamatukogudes" raames ning lisaks kohalikule publikule osales luuleõhtul Valmieras bibliotēka ja Valmieras Zonta klubs esindajad. (vaata pilte)

07.06 - Raamatukogu tutvustus Emmaste Põhikooli V klassile.

04.06 - Suvelugemise programmi tuvustus Kärdla Põhikooli V a klassile.

01.06 - Suvelugemise programmi tutvustus Kärdla Põhikooli II, III a, IV a, IV b ja V b klassi õpilastele.

Mai

30.05 - Suvelugemise programmi tutvustus Kärdla Põhikooli I a ja b klassile. 

24.05 - Raamatukogutund Kärdla Põhikooli 6. a klassile - kirjandusžanrid ja Kärdla-teemaline ristsõna.

17.05 - Raamatu "Pisike puu" tuvustamine ja kinkimine Käina Lasteaia lastele. Raamat "Pisike puu" on Kultuuriministeeriumi ja Eesti Lastekirjanduse Keskuse kingitus Eestis sündivatele lastele.

15.05 - Hiiumaale tuli külla Lastekirjanduse Keskus koos kolme lastekirjanikuga: Kadri Hinrikuse, Kertu Sillaste ja Markus Saksatammega. Kadri Hinrikus ja Markus Saksatamm lugesid ette mõned lood, vastasid laste küsimustele ning andsid autogramme. Saksatammega kohtusid Kärdla Põhikooli III a ja b klass, Hinrikusega omakorda IV a ja b klass. Kertu Sillaste viis aga läbi kunstitunni, kus iga laps sai teada raamatute illustreermise tagamaadest ning teha ise ühe abstraktse kunstitöö. Kertu tunnis osales Kärdla Põhikooli II klass. Aitäh Lastekirjanduse Keskusele, kes külaskäigu organiseeris! (vaata pilte)

15.05 - Raamatu "Pisike puu" tuvustamine ja kinkimine Palade Lasteaia lastele. Raamat "Pisike puu" on Kultuuriministeeriumi ja Eesti Lastekirjanduse Keskuse kingitus Eestis sündivatele lastele.

10.05 - Käisime külas Kärdla Põhikooli II klassil. Lastega koos vaadati ühe ja sama teksti illustratsioone erinevate kunstnike poolt ning tutvuti Kertu Sillaste loominguga. 

07.05 - Käisime külas Kärdla Põhikooli IV a ja b klassil, et tutvustada lastekirjanik Kadri Hinrikuse loomingut.

04.05 - Raamatukoguga käis tutvumas Emmaste Põhikooli II klass. Vaadati ringi raamatukogu ruumides ja räägiti veidi raamatukogu tegemistest. (vaata pilte)

03.05 - raamatukogus käis külas Töötukassa karjäärinõustaja Pille-Riin Persidskaja, kes tutvustas töötukassa pakutavat programmi "Tööta ja õpi", andis juhiseid, kuidas tööle kandideerimisel silma paista ning tutvustas võimalust läbi teha karjääritest. Kõige lõpuks said osalejad elevust tekitanud ruumilise ja loogilise mõtlemise ülesande, mis sai lahendatud ainult Pille-Riini abiga.

2.05 - 13.05 sai Hiiu Valla Raamatukogus lahendada Kärdla 80. sünnipäevale pühendatud ristsõna. Eraldi ristsõna oli nii täiskasvanutele kui ka lastele. Ristsõna lahendajate vahel loositi lahendusperioodi lõpus välja pitsu (täiskasvanutele) ja põnev raamat (lastele). Samal perioodil oli raamatukogus väljas piltnäitus Kärdla tänasest ja eilsest päevast. 

Aprill

27.04 - kohtumisõhtu kirjanik Helju Petsiga. Helju Pets rääkis oma loometeest, mis teda inspireerib, pooleli olevatest töödest ning tulevikuplaanidest. Samuti luges Pets ette lehekülje hetkel kirjutamisel olevast järjest raamatule "Meelespead". Aitäh kõigile kohtumisel osalenutele ja loomulikult Helju Petsile! (vaata pilte)

04.04 - Raamatu "Pisike puu" tuvustamine ja kinkimine Hiiu Valla Lasteaia lastele. Raamat "Pisike puu" on Kultuuriministeeriumi ja Eesti Lastekirjanduse Keskuse kingitus Eestis sündivatele lastele.

Märts

28.03 - Külas oli Kärdla Põhikooli III a klassi õpilased, kellega koos tutvuti Grimmide elu ja loominguga ning lahendati temaatilist ristsõna.

23.03 - Kärdla Põhikooli VII klass käis külas raamatukohvikus "Sulg ja silm". Osalenute serveeriti eelroana valik eestimaist noortekirjandus, põhiroana tõlgitud noortekirjandust ning magustoiduna olid valikus reisiraamatud Minu-sarjast. Iga õpilane märkis üles oma emotsioonid ning kohviku külastuseks oli igal õpilasel valitud järgmine kohustusliku kirjanduse raamat. (vaata pilte)

22.03 - Raamatukogu külastas Emmaste lasteaia vanim rühm. Neile tutvustati raamatukogu ja räägiti, mis raamatuid saab laenutada, kuidas see käib ja mida veel meie raamatukogus teha on.

22.03 - Terje Kähri näituse "Ise olemine" avamine. Näituse avamisel rääkis Terje maalide taustalugusid, samuti õpingutest stsenograafia erialal ning selle käigus valminud töödest, mida näituse käigus on võimalik digitaalselt vaadata raamatukogu laenutusosakonnas asuvalt ekraanilt. Näitus on osa proejtkist "Kunst raamatukokku". (vaata pilte)

06.03 - Kärdla Põhikooli III b klassi õpilased käisid külas raamatukohvikus "Sulg ja silm", kus osalenute serveeriti eel- ja pearoog ning magustoit erinevate raamatute näol. Lapsed said iga "roaga" umbes 10 minutit tutvuda, märkida oma esmased emotsioonid üles ning otsustada seejärel, kas serveeritud raamat pakub piisavalt huvi, et see läbi lugeda. Iga laps pidi kohvikust lahkuma vähemalt ühe raamatuga - nii sai valitud järgmine kohustusliku kirjanduse raames loetav raamat.

Veebruar

27.02 - Jannela Kokla näituse "Tumedad tunded" avamine. Näituse avamisel tutvustas noor kunstnik ennast, oma tööde tagamaid ja plaane edaspidiseks. Näitus toimus projekti "Kunst raamatukokku" raames. (vaata pilte)

21.02 - EV100 sünnipäevapidu. Sünnipäevapeo avasõnad ütles haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Karin Kokla, Urmas Selirand rääkis Eesti Vabadussõjast, Annely Veevo luges ette Andrus Kasemaa kirjutatud luulet ning Pilleriin Altermann lõike Tõnu Õnnepalu raamatust "Paradiis". Kohalolijad jagasid oma tundeid ja mõtteid seoses Eesti Vabariigi sünnipäevaga ning seejärel söödi üheskoos uhket torti. (vaata pilte)

20.02 - Kärdla Põhikooli III b klass käis tutvumas Nukitsa konkurssi ja selle ajalooga. Samuti said õpilased ise osaleda seekordsel hääletusel valimas parimat raamatut ja illustraatorit etteantud nimekirjast.

16.02 - Kärdla Põhikooli V a klassi õpilased käisid raamatukogus külas, et saada rohkem teada Nukitsa konkursist, selle ajaloos ning osaleda ise hääletusel parima raamatu ja illustraatori valikul.

13.02 - Hiiumaa Gümnaasiumi 10. klass käis tutvumas andmebaaside Riksweb, Ester, Ise, Digar ja dSpace kasutamisega. Õpiti, kuidas teha tõhusaid otsinguid ning kuidas hinnata leituid allikaid.

08.02 - Kärdla Põhikooli VI a klassi õpilastele tutvustati erinevaid Eesti lastekirjandusauhindu, räägiti Nukitsa konkursist ning õpilased andsid oma hääle enim meeldinud raamatute ja illustraatori poolt.

07.02 - avati Kärdla Põhikooli VI b klassi õpilaste loodud raamatusoovituste näitus.

07.02 - Kärdla Põhikooli V b klassile tutvustati Nukitsa konkurssi, selle ajalugu ning õpilased kasutasid võimalust hääletamaks ise sel aastal konkurssil osalenud raamatute ja illustraatori poolt.

Jaanuar

23.01 - Hiiumaa Gümnaasiumi 10. klass käis andmebaaside koolitusel, kus saadi teada, milliseid andmebaase kasutada uurimustööde jaoks materjale otsides, kuidas teha tõhusaid otsinguid ja kuidas hinnata leitud kirjete vastavust teemale.

11.01 - Kärdla Põhikooli III a klassi õpilastele tutvustati Nukitsa konkurssi, selle ajalugu ning õpilased tegid oma valikud sel aastal hääletusel osalenud raamatute ja illustratsioonide vahel.

02.01 - jaanuari algusest veebruari keskpaigani oli võimalik raamatukogu külastajatel nautida Ott Lambingu isikunäitust "Trepikoja pildid".

04.01 - Greete Piili zentangle kunsti näituse avamine Kõrgesaare harukogus ja samaaegselt Hiiu Valla Raamatukogus, kus oli üleval näituse digiversioon. Greete näituse avamisega sai alguse projekt "Kunst raamatukokku", mille raames toimuvad erinevates Eesti raamatukogudes noorte kunstnike näitused terve 2018. aasta jooksul. (vaata pilte)

      Raamatute ljapanekud

      Laenutusosakonnas 

  • Õppida on põnev!
  • Raamatud hoidistest

      Väliskirjandustoas 

  • Agatha Christie
  • Carlos Ruiz Zafon
  • Rosamunde Pilcher

      Lastekirjandustoas

  • Koolilood

      Näitused

  • Näitus on vahetamisel

 

LAENUPILET 1

Loe raamatukogus digilehte

Go to top