Kass Kipperi mereseiklus

 

 

Kätlin Vainola. Kass Kipperi mereseiklus

Suure meremuuseumi kõrval on väike sadam, kus elab kass Kipper. Tema koduks on üks vana paat. Vahel lipsab Kipper muuseumi ukse vahelt sisse ning uurib laevu ja pilte, mis jutustavad mereseiklustest.
Õhtuti istub ta taas oma paadininas, vaatab merele ja mõtleb: miks küll minu elus on nii vähe põnevust? Siis aga tõuseb torm ja kõik muutub.

Konn

 

 

Anti Saar. Konn

Kas olete kohanud jopega konna? Ei ole? Kedagi niisugust ei kohta te ka selles raamatus. Selle raamatu konn on üpris suvaline tegelane, pole tal jopet ega traksipükse ega supeltrikood. Või veel, tal pole isegi nime! Aga temast proovitakse ikkagi jutustada. Ning selle käigus jutustatakse vahest rohkemgi sellest, kuidas seda väikest elukat, konna, lasteraamatutes, laulukestes ja kõnekäändudes kujutatakse.

Konn“ on raamat inimese ja looma suurest sõprusest, sügavast austusest ja täielikust ükskõiksusest teineteise suhtes.

Ära loe mind

 

 

Asia Olejarczyk. Ära loe mind

Poola lastekirjaniku Asia Olejarczyku südamlik ja humoorikas raamat "Ära loe mind!" jutustab loo, mis on mõeldud eelkooliealistele või veidi suurematele lastele lugemisoskuse ja -huvi arendamiseks. Selles on korduvaid mustreid ja sõnu, mis tekitavad äratundmisrõõmu, aga ka selliseid, mida laps kuuleb võib-olla esimest korda. Uudishimu paneb aina järgmist lehekülge pöörama ja enne, kui seda märkad, ongi sihikindel lugeja lõpuni jõudnud - ikka selleks, et uuesti algusest alustada!

Taksi ja Dogi suvi

 

 

Kadri Hinrikus. Taksi ja Dogi suvi

Taks ja Dogi on suured sõbrad. Nende päevi täidavad põnevad jalutuskäigud, paadimatkad, mängud, mõtisklused ja võistlused. Sõpradele pakuvad seltsi Krants, Bokser, Basset, Korgi, Labrador, Hurt ja paljud teised värvikad tegelased.

 

Mona erakordne ema

 

 

Liis Sein. Mona erakordne ema

Ühe täiesti tavalise pere ema otsustab, et tähtpäevade kalender tuleb korralikult ette võtta. Mona ema eestvedamisel algab tõeline pühade ralli, kus austatakse traditsioone ja lastakse loovusel lennata. Nii saavad tähistatud kauaoodatud emadepäev ja suur sünnipäevapidu kui ka jaanipäev, mil tehakse tiir peale tervele Eestile. Ja kuigi halloween on popp ja noortepärane, ei unustata ka mardi- ja kadripäeva. Samuti oodatakse sõbrapäevakirju kogu maailmast ja avastatakse veidi eriskummalisi tähtpäevi, nagu näiteks mittemidagitegemise päev ja lindude joonistamise päev. Ema erakordne vajadus tähtpäevi tähistada tekitab tõelise pühade maratoni ja paneb proovile pere liikmete kannatuse.

Neetud aare

 

 

Jana Maasik. Neetud aare

12-aastasele Robin Mereröövlile on tema perekonnanimi alati nuhtluseks olnud. Kui poiss suveks vanaisa juurde Saaremaale saadetakse, kuuleb ta üllatusega, et nimi Mereröövel ei olegi tühja koha pealt tekkinud. Koos uute sõprade Säde ja Kirsikaga asub ta uurima legendi Mereröövlite suguvõsa needusest ja peidetud varandusest. Ent lapsed ei ole sugugi ainsad, kes aaret leida ihkavad. Alguse saab uskumatu seiklus, millest võitjana välja tulemiseks peavad Robin, Säde ja Kirsika appi võtma kogu nutikuse ja trotsima ohte.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Väljapanekud

      Laenutusosakonnas 

  • Hiiumaast ja hiiumaist
  • Viiu Härm 80

      Väliskirjandustoas 

  • Suvised lood

      Lastekirjandustoas

  • Ilmar Tomusk. Mika Keränen. Kadri Lepp

      Näitused

  • Irina Tammise käsitöö esemete näitus "Nopped"

 

LAENUPILET 1

Loe raamatukogus digilehte

Go to top