PÜHAPAIGAD LOODUSES

 

 

Mari Ojasaar. Pühapaigad looduses

Lasteraamat „Pühapaigad looduses” on valminud sooviga õpetada lastele meie looduse ilu ja võlu. Selle lugemisel saavad lapsed teada, mis on allikas, kuidas märgata ja austada pühasid puid, mille poolest mõned kivid on erilised. Raamat tutvustab lastele meie pärandit, kuidas esivanemad käisid hiies ja millised kombed neil seal olid. Et lapsed oskaksid suhelda loodusega nii, nagu meie vanemad-vanaisad ja nende esivanemad seda tegid.

UKRAINA - KANNATANUD VAPPER MAA. ISA PÕNEVAD UNEJUTUD AJALOOST

 

 

Jaak Juske. Ukraina - palju kannatanud vapper maa

Kui paljude väikeste lugejate jaoks tähendab Ukraina üht vapralt sõda pidavat maad, siis sellel suurel maal ja rahval on rääkida tegelikult väga palju erinevaid, põnevaid ja värvikaid lugusid alates aastatest, kui seal seiklesid varjaagid ja mongolid kuni ajani, mil kogu maa juubeldas Eurovisiooni võidu üle.

KING NR 41. MESILASMÜRK

 

 

Jaanus Vaiksoo. King nr 41

King nr 41“ on järg raamatutele „King nr 39“ ja „King nr 40“.

Paul, Minna ja Ats kuulevad üllatavat uudist – nende vanemad sõbrad Hugo ja Katja on ostnud Ida-Virumaale talu. Laste suvevaheaeg jätkubki seejärel maal Kruubi külas sõprade juures, ent suvitamisest on asi kaugel. Rahulikku külaelu rabab ootamatult mesilaste mürgitamisjuhtum. Kas tegemist on mõne põllumehe lohakusega või on mängus kellegi pahatahtlik käsi?

Metsas asuvast mahajäetud talust leiavad Paul, Minna ja Ats kellegi Reinu vanad kirjad. Need on saadetud kaugelt Siberist heale sõbrale.
Mis on saanud Reinust, kes 1949. aasta märtsis koos ema ja õega Siberisse küüditati? Kes mürgitas mesilased? Mida tähendab king nr 41? Kas Paulil õnnestub sõprade abiga need salapärased mõistatused lahendada?

 

MINU SUUREJOONELINE SURM

 

 

Jenny Jägerfeld. Minu suurejooneline surm

Sigge on tagasi! (Ja ei sure ära, isegi haigeks ei jää!) Pärast Stockholmist ärakolimist on Sigge elu palju paremaks läinud!

Vanaema hotell tundub nagu päris kodu ja koolis ei ole keegi tema vastu nõme. Veel paremaks läheb asi siis, kui lahedad kaksikud Sixten ja Karl-Johan kutsuvad ta oma hiphopbändi nimega 6 10 Mushroom, mis peab esinema kooli jõulukontserdil. Aga mida lähemale kontsert jõuab, seda rohkem Sigge närvi läheb – kaksikud ei paista nimelt lugude harjutamise ega isegi nende kirjutamise vastu kuigivõrd huvi tundvat.
Miks on nii raske leida uusi sõpru, ilma et samal ajal ei veaks alt oma parimat sõpra? Kas populaarseks saamise hind on saamine kellekski, kes sa tegelikult pole?

PONI

 

 

R. J. Palacio. Poni

Kaheteistkümneaastane Silas ärkab keset ööd, kui ootamatult saabuvad kolm ratsanikku ja viivad kaasa ta isa. Silas on endast väljas, ehmunud ja tema juures pole kedagi peale ta sõbra Mittenwooli …, kes on juhtumisi kummitus. Kui siis üks poni ootamatult tema ukse taha tuleb, on Silasel selge, mida teha. Oma isa leidmiseks alustab ta hädaohtlikku teekonda läbi Ameerika avaruste. See retk viib ta lõpuks kokku nii oma mineviku kui ka tuleviku ja teda ümbritseva maailma hoomamatute saladustega.

R. J. Palacio jutustab südant kriipiva, aga erakordselt kauni loo armastuse jõust ja sidemetest, mis seovad meid üle kauguste ja aja.

ÜMIKARUDE KÜLA

 

 

Katherine Appelgate. Ümikarude küla

Me ei tea, kus kasvavad sinipajud, elavad kisakõrid ja talvituvad ümikarud. Autor ei ütle seda, sest aeg ja koht pole tähtis. Tähtis on teada, kuidas väliselt nii erinevad liigid on omavahel seotud. Looduse tasakaalu muutmine ähvardab vaesusesse viia terve küla ja ainult tulekahjus pere kaotanud üheteistkümneaastane tüdruk Willodeen oskab leida vastuse, kuidas hävitatu saaks heaks teha.

TIIGRIPESA

 

 

Trudi Truet. Tiigripesa

India ookeanis asuva saareriigi lähistel seiklevad maadeavastajad tohutus veealuses maailmas ja osalevad lõbusal robootikavõistlusel. Kuid õnnelik aeg möödub kiiresti. Ootamatult satub Cousteau’ meeskond olukorda, kus tuleb päästa üks õppejõud surmasuust.

Meeskond siseneb Cruzi ema vihjete järgi tohutusuurde hauakambrisse, mis on ehitatud ebakindlale kaljunukile. Seal seisab Cruz silmitsi tuttava vaenlasega, kes on valmis otsustavalt takistama tema kõige tähtsama ülesande täitmist: leida üles ema salakoodi puuduvad osad.

Selles elu ja surma vastasseisus on Cruz tunnistajaks suurele ohverdusele ja paljastab varjatud sõnumi, mis raputab tema maailma rohkem kui kunagi varem …

See on viies raamat kogu maailmas menukast romaanisarjast, mis on saanud inspiratsiooni National Geographicu avastajate tõelistest seiklustest.

PÕRSAS BERTIE. TULNUKAD

 

 

David Roberts, Alan Macdonald. Põrsas Bertie tulnukad!

Bertie vastikud kombed võivad sulle külge hakata! Saa tuttavaks Põrsas Bertiega – nina nokkiva poisiga, kellel on VASTIKUD KOMBED!

Ta lausa pakatab tuisupäistest plaanidest ja pöörastest mõtetest, ja kui sa otsid PAHANDUSI, siis oled õiges kohas – Bertie on nendes alati kaelani sees! Kolm hirmnaljakat lugu, peaosas maailma kõige kasimatum pahandustemagnet!

SALAJANE AED

 

 

Maija Hurme. Salajane aed

Luna, Bianca ja Ville on leidnud endale salakoha. See asub mahajäetud aias ega ole kellegi oma, võib-olla ehk ainult Armi oma. Armile meeldib taimi kasvatada. Luna, Bianca ja Ville aitavad teda meeleldi. Kõik paistab olevat korras, kuid ühel päeval ilmuvad aeda kollaste vestidega inimesed. Ja kes varastas pojengid?

Salajane aed“ on lugu sõpradest, kes hakkavad keset linna taimi kasvatama. Raamat õpetab lapsi tundma seemneid, mikroobe, mulda, kaevamisvaba taimekasvatust, kompostimist, bokashi’t ja mesindust.

ASFALT!

 

 

Salla Savolainen. Asfalt!

Kiiver pähe ja kindad kätte, nüüd läheme teed ehitama!

Suur frees purustab vana teekatet ja asfalteerimismeeskond on juba täies tööhoos. Aga kuhu küll Kärmani kallur jääb? Tagatuled vaid vilguvad, kui ta veab koos oma koera Ruudiga töömasinaid, killustikku ja vedelat asfalti.

Salla Savolaise kirjutatud ja illustreeritud raamat „Asfalt!“ on esimene raamat sarjast, mis on täis suuri töömasinaid, imelisi vidinaid, teadmisi ja tegusid. Sarja järgmistes osades tutvustatakse betoonitehast ja romulat.

 
 

HEADE VEMPUDE JÕUD

 

 

Nat Amoore. Heade vempude jõud

Kas mäletate veel Caseyt – tüdrukut, kes raamatus „Koolihoovi miljonäri saladused“ tahtis panna koolidirektori tooli alla helisema kanahäält tegeva äratuskella? Ta tegigi seda! Kuid Casey ning tema sõbrad Cookie ja Zeke ei lollita lihtsalt niisama. Neil on sõnum. Nad on organiseeritud. Nad on Rohelised Herned (ja võimalik, et üks neist on ninja). Paraku näib, et täiskasvanud ei võta lapsi tõsiselt, vaid on takerdunud omaenda muredesse. Nii et kui Rohelised Herned saavad jälile linnapea salakavalatele plaanidele, ei jää neil muud üle, kui ise lahendus leida. Sõprade, Casey ema elutarkuste ja paljude-paljude vempude abil.

MIS ON ROBOT?

 

 

Laura Ertimo. Mis on robot?

Robotid on inimese usinad abilised. Mis need robotid õieti on ja mida kõike nad oskavad? Lõbusate piltidega kõvakaanelises raamatus juurdlevad sõbrad Ro ja Bot, kui paljudes kohtades roboteid praegu ja tulevikus kohata võib. Mis on robotitel ja inimestel ühist? Kas robotid mõtlevad – kas nad võivad armuda või vihastada?

Algkooliealistele mõeldud raamatus on tõsine ja oluline teadusinformatsioon edasi antud lihtsalt ja humoorikalt. Raamatu lõpust leiab robootikateemalise sõnastiku.

 

 

 

 

Väljapanekud!

      Laenutusosakonnas -

  • Hiiumaast ja hiiumaist
  • Leelo Tungal

      Väliskirjandustoas - 

  • Linnalood

 

ELLU

LogoNordplus

Cultural Heritage for the Future.jpg

Go to top