TAHAN TEADA. KUIDAS TÖÖTAB MINU KEHA

 

 

Pierre Winters. Kuidas töötab minu keha?

Tahan teada. "Kuidas töötab minu keha” on tark pildiraamat, mis teab vastuseid laste küsimustele. Mõni teema võib olla juba tuttav, mõni teine veel mitte. Läbi nutika mängu saab selgeks kõik, mida lapsed teada tahavad.

Kas tahaksid teada, kuidas töötab inimese keha? Sellest raamatust saad lugeda luude ja lihaste kohta. Saad teada, mida teeb süda, kus asuvad kopsud, miks on su nahk kaetud karvadega, kuidas töötavad su aju ja erinevad meeled. Raamatust leiad ka lõbusa meisterdamise, suure lahti volditava plakati kõigi elundkondade kohta ja viktoriini uute teadmiste kontrollimiseks. Nii saad sa kindlasti targaks!

Marvin Punapost. Miks te nokite mu kallal?

 

 

Louis Sachar. Marvin Punapost. Miks te nokite mu kallal?

Koolis ringleb kuulujutt, et Marvin nokib nina. Jutu lasi lahti Clarence ja nüüd usuvad seda kõik. Isegi Marvini sõpradel on tema seltsis piinlik. Kas Marvinil õnnestub leida lahendus, kuidas kuulujutust vabaneda, või peab ta igavesti naerualuseks jääma? Louis Sachar on Ameerika Ühendriikide lastekirjanik, kelle sulest on eesti keeles ilmunud populaarne Pahupidikooli sari ja Paabeli Torni auhinnaga tunnustatud “Augud”. "Miks te nokite mu kallal?" on Marvin Punaposti sarja teine raamat.

Sommerby kogu eluks

 

 

Kirsten Boie. Sommerby kogu eluks

Vanaema Inge juures on alati tore ja sellepärast veedavad Martha, Mikkel ja Mats jõuluvaheaja koos vanematega Sommerbys, kus talvel tundub kõik hoopis teistmoodi.

Kuid ka seekord ei kulge vaheaeg päris idülliliselt ja plaani järgi. Kohale jõudnud, kuulevad nad peaaegu esimese asjana, et Tüürimehesaar pannakse oksjonile. Ja Marthal lähevad ikka veel põlved nõrgaks, kui ta näeb teleriekraanil Enesit. Kõige suurema ehmatuse korraldab aga väike Mats, kes lumetormis kaduma läheb! Omajagu üllatusi on seekord varuks nii noortel kui ka vanadel.

Üks on siiski kindel: Sommerby-lapsed ei lase millelgi ega kellelgi oma jõule ära rikkuda.

Pungivana ja teisi jõulujutte

 

 

Helena Koch. Pungivana ja teisi jõulujutte

Mida teeb jõuluvana, kui saab endale jõululaupäeval uue naljaka soengu? Kuidas tunneb end porgand, kes ärkab ühel hommikul üles lumememme ninana? Ja missuguse ootamatu pöörde võtab isa ja laste kauaoodatud piparkoogipidu? Helena Kochi uues lasteraamatus on nii realistlikumaid kui ka fantastilisemaid jõulujutte. Raamatule on teinud pildid Stella Salumaa.

Varjud III. Krampus

 

 

Timo Parvela. Varjud. Krampus

Pete ja Sara naasevad Auroriast inimeste maailma, kus valitseb viha ja igaüks on ainult iseenda eest väljas. Sõbrad ei kaota siiski lootust, kuna endine jõuluvana on jätnud neile ülesandeks talle järglane leida. Salapäraste kuljuste abil peavad nad lisaks oma maailmale päästma ka Auroria kuningriigi. Millise kuju on Krampus seekord võtnud ja kas Varjuvürsti on ülepea võimalik kukutada? Kui, siis kuidas?

Uks

 

 

Ilmar Tomusk. Uks

Margus ehk Mäks õpib kuuendas klassis. Ta on piitspeenike ning peajagu pikem ka seitsmendikest ja kaheksandikest. Suured poisid Mairold ja Kiilakas on omapärase välimusega oivikut juba aastaid kiusanud ja mõnitanud. Ühel päeval põgeneb ta järjekordselt kiusajate eest ning satub metsatukka, kust avastab kummalise mahajäetud maja. Juba esimene sisenemine maja uksest lükkab käima müstiliste sündmuste ahela. Mängu sekkub ka Sirli – Rõugest äsja pealinna kolinud sporditüdruk, keda uues koolis samuti tema kasvu pärast norima hakatakse. Mäks astub klassiõe kaitseks välja.

Peagi saavad Sirlist ja Mäksist sõbrad, kes näitavad kiusajatele koha kätte, tehes seda eriti üllataval moel. Lahendus leitakse ka Mäksi peret tabanud rasketele probleemidele.

Kuidas istuda, kuidas astuda

 

 

Anti Saar. Kuidas istuda, kuidas astuda

Ikka ja jälle kuuleme, et laps ei oska istuda ega astuda. Aga kuidas ta võikski, kui pole raamatut, mis sääraseid oskusi õpetaks? Nüüd on selline raamat olemas!
Istumise ja astumise juhendite kõrval leiad siit veel suure hulga kasulikke näpunäiteid igapäevaste oskuste omandamiseks.
Anti Saare ja Alvar Jaaksoni "Kuidas istuda, kuidas astuda" on humoorikas käsiraamat, mille peamine sõnum näib olevat see, et mitte miski siin ilmas pole enesestmõistetav.

Leiutajateküla pulmapidu

 

 

Janno Põldma. Leiutajateküla pulmapidu

Kas te teate, kuidas Leiutajatekülas pulmapidu peetakse? Kuidas üldse on kokku saanud need toredad perekonnad, kes aastaid lapsi on rõõmustanud? Selles uues raamatus saab kõik alguse jänes Mihkli äralöödud varbast. Nagu ikka, on Leiutajatekülas palju sekeldamist, kuid lõpuks toimub ka pulmapidu. Rohkelt seiklusi ja vahvaid pilte külast, mis kõigile juba ammu tuttav.

Billy ja hiiglaslik seiklus

 

 

Jamie Oliver. Billy ja hiiglaslik seiklus

Maagilised lahingud, ammukaotatud legendaarne linn, fantastilised lennumasinad, imelised pidusöömingud ja üks HIIGLASLIK päästemissioon – pane ennast valmis seikluseks, mida sa kunagi ei unusta!

Billy ja ta sõbrad teavad, et Veekukkumise metsa minna ei tohi. Liiguvad jutud, et seal on juhtunud kummalisi asju, ja nüüdseks pole keegi linnakesest seal käinud juba aastakümneid ...

Siis avastavad Billy ja ta parimad sõbrad Anna, Jimmy ja Andy, kuidas metsa pääseda, ja nad lihtsalt peavad seda uurima! Varsti saavad nad teada, et Veekukkumise mets pulbitseb võlujõust ja on koduks kõikvõimalikele ebatavalistele olenditele: sumisevatele metshaldjatele, haisvatele umpsadele ja paljudele teistele!

Aga miski piinab metsa. Kõik on seotud looduse Rütmiga, mis kõike tasakaalus hoiab, ja see on hakanud lonkama. Kas Billy ja ta sõbrad suudavad välja selgitada, mis toimub, ja asja korda ajada, enne kui on hilja?

Vanaisa, piraadid ja piraajad

 

 

Rocio Bonilla. Vanaisa, piraadid ja piraajad

Tore, kui sul on vanaisa! Temaga koos on nii lõbus, ta teab rääkida elust vanal ajal ja oskab palju asju õpetada.
Rocio Bonilla imeliste illustratsioonidega raamat on südamlik ja täis muhedat huumorit.
Maailm tundub kohe palju parem paik!

Hundiema ühepajatoidu saladus

 

 

Margus Haav. Hundiema ühepajatoidu saladus

Kui kaua oli hundipoeg Villu isaga seda nutikat tuttsaba taga ajanud! Paar korda oli jänku juba käpaulatuses, aga ikka tegi ta viimasel hetkel mingi kavala haagi sisse. Seegi kord tuli neil tühjade käppadega koju minna ja loota sellele, et lillekimp emal meele heaks teeb.

Mida üks hunt ühest jänesest tahab? Eks ikka nahka pista, arvab tagaaetav. Aga võta näpust – või varbast –, selgub, et hundiemal on hoopiski soov välja uurida hea ühepajatoidu saladus.

Krutskitega loomajutte koondavast raamatust saab muu hulgas teada, millest unistavad siilipoiss Sass ja tigu Sullivan, mida kass Tiiu ja karihiir Joosep öösiti teevad ning kuidas lõvi Gurrumul orkestrit teeb.

 

 

 

 

 

 

 

 

      Väljapanekud

      Laenutusosakonnas 

  • "Põhjamaade romaani" sarja raamatud
  • Hando Runnel 85

      Väliskirjandustoas 

  • Raamatukoguhoidjad Kaja, Kadri ja Kerli soovitavad!

      Lastekirjandustoas

  • Jõuluraamatud

      Näitused

  • Vanade jõuluehete näitus erinevatest aastakümnenditest

 

LAENUPILET 1

Go to top