Detsember
Detsembri jooksul võis raamatukogu seintelt leida spikri, mida lugeda jõuluvanale. Kel salmi veel ei olnud, sai ehk abi. Lisaks oli raamatukogus väljapanek "Jõuluraamatud läbi aja."
November
Terve novembri jooksul kaunistasid raamatukogu seinu õpilaste kirjutatud, joonistatud lugemissoovitused.
Lugemisprojekt "Meie väike raamatukogu" - Lauka Põhikooli I ja II klass liitusid rahvusvahelise projektiga Meie Väike Raamatukogu. Õpilased loevad läbi 6 raamatut, mille autorid on pärit Eestist, Sloveeniast ja Lätist. Lisaks täidavad temaatilisi töövihikuid (seal on ülesanded raamatute kohta, meisterdamist, joonistamist jms). Samuti on antud väikeseid videoülesandeid.
"Lugedes õpime tundma enda ja teiste emotsioone, samuti mõistma ja aktsepteerima sotsiaalseid põhimõtteid ja suhteid. Me arendame väljendusoskust, mälu ja mõtlemist. Õpilased, kes loevad 30 minutit päevas, saavutavad oluliselt paremaid õpitulemusi kui need, kes ei loe. Muudame lugemise põnevaks!" (Meie Väike Raamatukogu).
12.11. - "Tuntud inimesed." Rääkisime I klassi õpilastega, kes on tuntud inimene. Mille poolest teda teatakse, mis teeb inimese tuntuks. Vaatasime raamatuid ja pilte. Igaüks lastest joonistas oma lemmik kuulsuse.
01.11. - Rääkisime kirjanik Lehte Hainsalust - 31. oktoobril tähistas oma 80-aastast juubelit kirjanik Lehte Hainsalu, kes on kirjutanud ühtekokku 80 raamatut, neist umbes pooled lastele. Raamatukogus olid I-IV klassi õpilased, kellega rääkisime Lehte Hainsalu eluloost ja loomingust. Vaatasime ja lugesime mõningaid tema raamatuid. (Vaata pilte siit)
Oktoober
01.10. - "Suvelugemise" lõpuüritus Kärdlas. Käisime Lauka ja Kõrgessaare piirkonna parimate lugejatega suvelugemist lõpetamas. Lapsed said osa võtta töötoast raamatukunstnik Kertu Sillastega. (vaata pilte siit)
03.10. - ettelugemise võistlus. Tutvustasin IV klassile ettelugemise selle aastast teemat "Kus hundist räägitakse" ja raamatuid. Õpilased tegid oma valiku.
12.10. - valisime koos eesti keele õpetajate ja VII klassi õpilastega IV klassi hulgast parima ettelugeja. (vaata pilte siit)
16.10. - maakondlik ettelugemise võistlus Kärdlas. Osalesime Lauka Põhikooli IV klassist ühe õpilasega.
September
10.09. - tutvumine raamatukoguga. Raamatukogutund I klassiga. Rääkisime käitumisest raamatukogus, raamatute paigutusest, laenutamisest. Laste ajakirjadest. Lugesime raamatut "Jussikese seitse sõpra".
10.09. - "Lugeda on huvitav". Raamatukogutund V klassiga. Õpilased pidid leidma pimesi raamatu ja analüüsima seda (mis võiks olla pealkiri; kellest, millest teos räägib jne. Tutvusid valitud raamatuga). Ja arutlesid teemal, et kui ma ise oleksin kirjanik, siis millest, kellest kirjutaks; mis ajastul tegevus toimuks; mis oleks pealkiri...
10.09. - "Raamatud meie ümber". Raamatukogutund VII klassiga. Rääkisime vanimast ja ka suurimast ning Baltimaade suurimast raamatukogust. Raamatukogu teenustest. Arutlesime, milliseid raamatuid noored loeksid (noorelt-noorele soovitused). Täitsime töölehti.
13.09. - "Leia raamatute autorid" . Otsisime IV klassi õpilastega etteantud raamatupealkirjade järgi raamatute autoreid. Järjestasime autorid perekonnanimede esitähtede järgi.
17.09. - Ilu- ja teabekirjandus. Raamatukogutund V klassiga. Rääkisime ilukirjandusest ja teabekirjandusest. Vaatasime, analüüsisime ilukirjanduslikke teoseid ja aimekirjandust.
Juuni
05.06. - algavale suvele mõeldes - tutvustasin õpilastele suvelugemise väljakutset.
12.06. - toimus koostöös Lauka Põhikooliga põnev "Majamäng". Majamängu üks osa oli raamatukogu kasutamise tundmine. Õpilased pidid oskama leida õigeid raamatuid ja vastama küsimustele, mille vastused peitusid raamatutes.
Mai
11.05. - koolieelikud käisid tutvumas raamatukoguga.
Aprill
06.04. - Lasteraamatupäeva tähistamine. 2. aprillil oli rahvusvaheline lasteraamatupäev. Väikese hilinemisega tähistasime seda päeva 6. aprillil. Toimus kolm raamatukogutundi I ja III; II ja IV ning V ja IX klassiga. Tänavuse lasteraamatupäeva läkituse saatis meie naaberriik Läti (kirjanik Inese Zandere ja kunstnik Reinis Petersons): "Väike on raamatus suur". Meie rääkisime laste lemmikmuinasjuttudest ja liisusalmidest, pöörates rõhku rütmile, mängulisusele ja kordustele. I - IV klassi õpilased võtsid osa ka joonistusvõistlusest "Raamat teeb väikesest suure". Joonistades oma lemmiktegelasi muinasjuttudest. IX klassi õpilaste abiga valisime välja viis parimat tööd. Need saadame edasi IBBY Eesti osakonnale. Kõik joonistused lähevad üles ka näitusele Lauka raamatukogus. (vaata pilte)
Märts
14.03. ja 16.03. - Emakeelepäev. Tähistasime emakeelepäeva kahel päeval, luuletuste lugemisega.
Veebruar
08.02. - "100 tundi ettelugemist". Lugesime Eestile sünnipäevaks II ja IV klassi õpilastega. Anna - Marie Heido luges ette raamatut "Rohelise limakolli kättemaks" (10 min). Marek Valk luges ette Lea Jaanimaa raamatut "Maya" (10 min). Keito Kuur luges ette Priit Põhjala raamatut "Mu vanaisa on murdvaras" (10 min). Mia Pik luges ette Kaire Scott-Hopkinsi raamatut "Ninja" (10 min) ja Joel Pik luges ette Loone Otsa raamatut "Kasvuhoonekoerad" (10 min). Lapsed valisid lugemiseks neid ennast kõnetavad raamatud. (vaata pilte)
09.02. ja 19.02. - "100 tundi ettelugemist". Lugesime Eestile sünnipäevaks VI klassi õpilastega. Sten Sihver luges ette Juhani Püttsepa raamatut "Mustad linnud" (10 min). Riin Lehtla luges ette Jana Maasiku raamatut "Frida ja Lonni üksinda kodus" (10 min) ja Kaja Sepa raamatut "Kassiiseloom" (10 min). Jakob Aron luges ette Priit Põhjala raamatut "Mu vanaisa on murdvaras" (10 min). Karmo Silm luges ette Juhani Püttsepa raamatut "Mustad linnud" (10 min) ja Epp Petrone raamatut "Hiir püksis" (10 min). Brita Valk luges ette Helen Käiti raamatut "Aardejaht Nõmmel" (10 min). Gustav-Eduard Jaanus luges ette Timo Parvela raamatut "Kepler 62" (10 min). (vaata pilte)
13.02. Sõbrapäeva kaartide meisterdamine. Raamatukogus olid esimese klassi õpilased, kellega meisterdasime sõbrapäevaks kaarte ja lugesime uuemat lastekirjandust. (vaata pilte)
19.02. - "100 tundi ettelugemist". Lugesime Eestile sünnipäevaks V klassi õpilastega. Õpilased valisid raamatud, mis neile võiks meeldida ja alustasid raamatute lugemist teistele tutvustades. Jaanika Valk luges Lisa-Marie Dickreiteri raamatut "Max ja Metsik Seitse. Must äss" (10 min). Mihkel Metsand luges ette Mika Keräneni raamatut "Fantoomrattur" (10 min). Avelin Ruus luges ette Iben Akerlie raamatut "Lars lol" (10 min). Mari-Leen Mänd luges ette Helen Käiti raamatut "Eksinud" (10 min). (vaata pilte)
14.02. - 28.02. "Minu lemmikmänguasi" . Raamatukogus oli näitus laste vanavanemate mänguasjadest.
Jaanuar-Veebruar
Nukitsa konkurss. Aasta esimesed kuud toimus raamatukogus Nukitsa konkurssi raamatutega tutvumine, lugemine, vaatamine ja hindamine. Viidi läbi mitu raamatukogutundi, kus tutvustati konkurssi ning lõpuks valisid I - VI klassi õpilased oma lemmiklastekirjaniku- ja lasteraamatukunstniku.