Uudiskirjandus

E raamatukogu

Laste ja noorteleht

Jaanuar
25.01 - käsitöö- ja kirjandushuviliste koosviibimisel tehti tekstiili ja paberitöid. Kirjanduse poolelt rääkisime Helju Männi 90-da juubeli puhul tema elust ja loomingust. (vaata pilte)

Veebruar
01-09.02 - toimus raamatukogus koostöös noortekeskusega noorte valmistatud sõbrapäeva kaartide hindamine. (vaata pilte)
09.02 - Käsitöö- ja kirjandushuvilised valmistasime vastlavurre, lugesime lõike V.Mikita „ Lingvistilisest metsast“ ning arutlesime raamatu üle.
17.02 - Lasteaed Vigri rühm Kalad külastasid raamatukogu. Rääkisime Helju Männist ja lugesime tema luuletusi/raamatuid.
19.02 - Külas lasteaed Vigri rühm Konnad. Teemaks Helju Männi mõmmilood. Lugesime mõmmilugusi, rääkisime teleetendusest ning loomulikult kirjanikust.

Märts
01.03 - Käsitöö- ja kirjandushuvilised tegelesid viltimisega ja lugesime luuletusi merest. (vaata pilte)
14.03 - Lasteaed Vigri rühm Kalakesed emakeele päeva puhul raamatukogus. Rääkisime emakeelest, eesti keelest, hiiu murdest ja loomulikult Kristjan Jaak Petersonist. (vaata pilte)
22.03 - Käsitöö- ja kirjandushuvilised jätkasid viltimistöödega. Kirjanduse poolelt lugesime Hiiu keele raamandut – kõik lugesid ette vabalt valitud jutu ning küsisid teistelt hiiu murdeliste sõnade tähendusi. Hiidlastele omaselt oli nalja ja naeru, kuid saime kõik ka targemaks. (vaata pilte)

Aprill
05.04 - 2016-nda aasta sügisel saab endine Kõrgessaare vallamaja 120 aastaseks. Käsitöö- ja kirjandushuvilised kogunesid seekord, et H.Talvingu „Vallamajade ajaloo teatmikust“ lugeda ning teadmisi omandada nii Kõrgessaare vallamaja valmimise ja ajaloo kohta kui ka teiste huvipakkuvate vallamajade kohta. Lisaks uurisime eesti fraseologisme.
26.04 - Toimus ühisüritus Kõrgessaare noortemaja noortega. Käsitöö- ja kirjandushuvilised olid noortekeskusele valmistanud vaibad. Tänutäheks õppisid noored noorsootöötaja Viviani juhendamisel selgeks näidendi, mis publikule väga meeldis ja suure soojusega vastu võeti. Pärast rääkis Vivian Kõrgessaare noortemajas toimunud tegemistest ja mis edaspidi plaanis. (vaata pilte)

September
27.09 - Külas lasteaed Vigri rühm Kalad. Teemaks „Mihklipäev ja sügistööd põllul" Millised tööd on sügisesel põllul vajalikud ja milliseid masinaid selleks kasutatakse ning lisaks lugesime päevakohaseid luuletusi.
29.09 - Porgand põske ei punnita. Aedviljatoidud, hoidised ja suupisted. (loe lähemalt siit ja pilte vaata siit)

Oktoober
20.10 - Kaltsuvaiba punumine (vaata pilte)
24.10 - Raamatukogus laenutasid raamatuid raamatukogu nõukogu liikmed Elna Pähn ja Siiri Pielberg (vaata pilte)
25.10 - Külas lasteaed Vigri rühm Kalad. Teemaks „Kure saapad" - Olivia Saar 85. Lugesime Oliivia Saare luuletusi ja jutte ning muidugi vaatasime raamatuid. Lapsed valisid unejutuks lasteaeda kaasa raamatu „Lõvi Lõrr ja jänes Jass“
26.10 - Külas lasteaed Vigri rühm Konnad. Teemaks Tipp ja Täpp - Uno Leies 85. Rääkisime Uno Leiesest, tema raamatutest ja lastelavastustest. Tutvusime Hunt Kriimsilmaga, Tipi ja Täpiga. Vaatasime koos Tipi ja Täpi seenekorjamise lugu.

November
08.11 - Kirjaniketuur. Külalisteks Tiit Aleksejev, Holger Kaints, Triinu Tamm, Maire Liivamets. (vaata pilte)
14.11 - Külas lasteaed Vigri rühm Kalad. Teemaks "Tööd ja toimetused" (elukutsed/ametid). Tutvustasin lastele raamatukoguhoidja tööd. Kuidas raamatuid riiulile pannakse ja miks on tähtis, et raamat täpselt samale kohale tagasi pannakse. Kuidas raamatuid parandada saab ja kuidas raamatuid arvele võetakse. Mis vahe on juturaamatul ning nn targal raamatul. Kõige enam meeldis lastele vaadata just aimeraamatuid.
24.11 - kogunesid kirjandus- ja käsitööhuvilised, et valmistada raamatukogu kaunistamiseks rahvuslikke jõuluehteid. Nadja Tammeveski jagas lahkelt nõu, oskusi ja oma kogemusi, kuidas lihtsatest asjadest valmistada kauneid jõuluehteid – näiteks vatipatjadest valmistatud valge kuusk, paberrullidest või üksikutest sokkidest päkapikke, värvilistest lõngadest jõulutähti ja nii aina edasi. Kirjandusliku poole eest hoolitses Liia Toom , kes tutvustas Lauri Vahtre raamatut „Eestlane seest ja väljast„ ning luges ette lõike raamatust. (vaata pilte)

Detsember
07.12 - Vigri rühm Konnad käisid raamatukogus, et saada rohkem teada päkapikkude kohta. Teemaks oli "Päkapikud toas ja õues". Lisaks sussipäkapikkudele on veel metsa-, liiviku-, aia-, talli-, kodu-, sauna- ja siberipäkapikud ning teisigi veel. Uurisime, kus ja kuidas päkapikud elavad, millised on nende argiaskeldused, suhted loomade ja loodusega. Milline on päkapikkude kodu, kuidas riides käivad ja palju muud. Loomulikult lugesime lugusid päkapikkudest ja nende toimetamistest.
15.12 - "Lõuna Jõululuulega". Käsitöö ja kirjandushuvilised kogunesid raamatukokku lugema jõululuuletusi, mis kellegi hinge on puudutanud.
20.12 - Vigri rühm Kalad käisid vaatamas näitust "Talveõhtute nikerdused" ning siis rääkisime ka sellest, kuidas vanasti jõuluõhtul hobustega kirikus käidi.

• Raamatusari "Punane raamat"
  • Vaapo Vaheri mälestusnäitus

• Raamatusari "Säravad naised" ja raamatud naistest