IMG 42842024. aasta on Hiiumaal kunstiaasta!

Soovides tuua kunsti veelgi lähemale kogukonnale, näitame läbi aasta raamatukogu klaaskapi galeriis Hiiumaalt pärit kunstnike mitmekülgseid ja inspireerivaid töid.

1. maist on näitusel Kaia Saarna-Lauri ehtebrändi Kaia Saarna Jewelry Art käsitsi valmistatud ehted.

Kaia Saarna ehtebränd seob looduslikud materjalid vääriskivide ja -metallidega luues omaette karge, unistava ja õitseva orgaanilise floora. Kaia Saarna ehtekavandid on originaallooming – ehe säilitab oma kordumatuse ja väärtuse ka pikkade aastate jooksul. Näitusel on ehete valmistamisel kasutatud nektariini kivi, avokaado koort, kreeka pähkli koort, kastani koort, kuivanud puuoksa, Brachychitoni puu kaunvilja, kristalle, poolvääriskive, hõbedat (925), messingut, trossi ja värvi. Autoriehteid kannavad inimesed, kes soovivad endale ajatut ehet.

Kaia Saarna-Lauri on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias ehteeriala BA (2008), olnud vahetusüliõpilane Academy of Fine Arts and Design Slovakkias, täiendanud end praktikal Saksamaal ja Kreekas. Oma ehtebrändi Kaia Saarna Jewelry Art asutas ta 2009 aastal, mille põhitegevuseks on ainulaadsete autoriehete käsitsi valmistamine.

Näitus jääb avatuks kuni 21. juunini.

Kunstiaastale pühendatud varasemad näitused raamatukogus:
- klaasikunstnik Kalli Seina näitus "Jäägitu"
- Marian Lavingu käsitöö ehete "Voolamise võlu"

Ootame teid külla, et koos avastada Hiiumaa kunstimaailma mitmekesisust!

• Maikuu - Euroopa mitmekesisuse kuu
  • Aia kujundamine

• Emade lood

• Mitmekesisus rikastab