IMG 0350 50

Juba sellel reedel algavate raamatukogupäevade ajaks saabus Kärdla raamatukogusse rändnäitus "25 kauneimat Eesti raamatut 2022" 📚📚📚

25 kaunima Eesti raamatu konkursi eesmärgiks on kunstiliselt kujunduselt ja trükitehniliselt teostuselt parimate raamatute kui vaimse kultuuri nähtuse väärtustamine.
1956. aastal alguse saanud ja vahepeal vaibunud konkursi traditsiooni elustasid 1998. aastal Eesti Kujundusgraafikute Liit koostöös Eesti Kirjastuste Liidu ja Eesti Rahvusraamatukoguga.
Võitnud trükised osalevad maailma kauneimate raamatute konkursil Leipzigis, samuti eksponeeritakse valikut Frankfurdi raamatumessil. Eesti Rahvusraamatukogu koostab aasta kauneimatest raamatutest näituse, mis kuni 6. novembrini asub Kärdla raamatukogus.

Konkurssi korraldavad Eesti Kirjastuste Liit, Eesti Rahvusraamatukogu, Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit.
Kataloogiga on võimalik tutvuda siin: https://bit.ly/randnaitus  📖

• Raamatusari "Punane raamat"
  • Lennart Meri 95

• Penny Vincenzi