IMG 2614 50Kirjandusfestivali raames saime 2. juulil osa koolitusest "Kirjandus läbi kunsti". Illustraator Joonas Sildre tegi ülevaate illustratsioonide arengust ja muutustest aja jooksul ning viis läbi praktilisi harjutusi. Tema juhendamisel joonistasime koos tegelaskujud, kellele andsime iseloomu, tuju ning väljanägemise. Igal osalejal valmis oma väike koomiksikogu. 
Kuna töötuba toimus kirjandusfestivali alal, sai sellest osa laiem publiku hulk. 
Joonas Sildre lõpetas 2004. aastal Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini erialal. Ta on vabakutseline graafiline disainer, illustraator ja koomiksikunstnik. On illustreerinud on üle kolmekümne lasteraamatu ja hulgaliselt õppematerjale. Sildre on avaldanud kaks lastekoomiksit ja graafilise romaani Arvo Pärdist („Kahe heli vahel“, 2018), koostanud koomiksiantoloogiaid ja -näitusi kaasaegsest eesti autorikoomiksist. Alates 2006 on Sildre õpetanud koomiksit ja illustratsiooni mitmes kunstikõrgkoolis, korraldades aeg-ajalt ka vastavaid töötube. 

Koolituse korraldamiseks saime raha kultuuriministeeriumi raamatukogude arendamise programmist projektile "Raamatukogude tugevdamine Hiiu maakonnas."

      Väljapanekud

      Laenutusosakonnas 

  • Hiiumaast ja hiiumaist
  • Viiu Härm 80

      Väliskirjandustoas 

  • Suvised lood

      Lastekirjandustoas

  • Ilmar Tomusk. Mika Keränen. Kadri Lepp

      Näitused

  • Irina Tammise käsitöö esemete näitus "Nopped"

 

LAENUPILET 1

Loe raamatukogus digilehte

Go to top