IMG 5108 0024. novembril toimus käesoleva aasta viimane maakondlik koolituspäev Hiiumaa raamatukoguhoidjatele. Sel korral oli külas Saare maakonna raamatukogu direktor Anu Vahter. Vahter andis teadmisi, kuidas oma aju hoida ja arendada ning ajutreeningu tähtsusest vaimse tervise säilitamisel. Koolitusel tutvustati erinevaid mälutreeningu meetodeid nagu kohameetod, kalendrimeetod, kategoriseerimise meetod ja numbrite meeldejätmine. Koolituspäeval räägiti neuroobikast, ajusõbralikust toitumisest, füüsilistest harjutustest, tutvustati lihtsaid igapäevaseid võtteid aju ja vaimse tervise hoidmiseks.
Koos lahendati erinevaid ülesandeid aju tervise parandamiseks. Koolitus sisaldas hulgaliselt praktilisi keskendumis-, tähelepanu-, loogika- ja keelelisi mälutreeningu ülesandeid.

Koolituse korraldamiseks saadi raha kultuuriministeeriumi raamatukogude arendamise programmist projektile "Raamatukogude tugevdamine Hiiu maakonnas."

• Raamatusari "Punane raamat"
  • Vaapo Vaheri mälestusnäitus

• Raamatusari "Säravad naised" ja raamatud naistest