IMG 1371 5017. märtsil toimus maakondlik koolituspäev teemal "Küberturvalisus ja digihügieen". Koolitajaks IT-spetsialist Tarmo Kähr.

Praegusel kasvaval digiajastul on hakanud järjest rohkem mõjutama meie igapäevaelu digiseadmete kasutamise kultuur. Et digimaailmaga sammu pidada, on vaja teadmisi nii küberturvalisusest kui ka elementaarsest digihügieenist. Koolitusel rääkis Kähr, et oluline on teada kuidas internetis turvaliselt toimetada, millised on turvalised autentimise viisid ning milliseid linke ei tasu avada. Veel rääkis ta, kuidas katalogiseerida oma faile, millised dokumendid tuleks kustutada ning kuidas hoida arvuti puhtana, omades vaid vajalikku.
Digihügieeni harjumuste kujundamine peaks algama juba lapse-eas kui lapsele antakse kätte esimesed digiseadmed. Samamoodi tuleks selgitada varakult küberturvalisuse põhitõed.

Kohtumise korraldamiseks saadi raha kultuuriministeeriumi raamatukogude arendamise programmist projektile "Raamatukogude tugevdamine Hiiu maakonnas."

• Raamatusari "Punane raamat"
  • Vaapo Vaheri mälestusnäitus

• Raamatusari "Säravad naised" ja raamatud naistest