Detsember
7.12 - Raamatumaitsmine. Osales Kärdla Põhikooli 3b klass.

6.12 - Raamatukogu tutvustus Kärdla Põhikooli 1b klassi õpilastele.

November
8.11 - Kirjaniketuur. Hiiu Valla Raamtukogu ja Hiiumaa Gümnaasiumi noortega käisid kohtumas Igor Kotjuh, Carolina Pihelgas, Triin Soomets ja Kaur Riismaa (loe kohtumisel osalenud kirjanikest lähemalt siit ja vaata pilte siit).

7.11 - Raamatumaitsmine. Osales Kärdla Põhikooli 4a klass.

6.11 - Raamatumaitsmine. Osales Kärdla Põhikooli 3a klass.

Oktoober

30.10 - Raamatumaitsmine. Osales Kärdla Põhikooli 4b klass.

27.10 - Raamatukogu tutvustus lasteaiale.

27.10 - Raamatukogupäevad. Külalislaenutajad raamatukogus. Vaata lisainfot siit. 

25.10 - Täiskasvanud Õppija Nädala raames tahvelarvutite ja e-lugerite avalik koolitus Kärdla Päevakeskuses. 

20.10 - Raamatumaitsmine. Osalesid Kärdla Põhikooli 5b ja 6a klassi õpilased.

19.10 - Viktoriin "Kummi-Tarzani" raamatu põhjal ning ettelugemine Kärdla Põhikooli 3a klassile.

18.10 - Täiskasvanud Õppija Nädala raames tahvelarvutite ja e-lugerite avalik koolitus. 

17.10 - Raamatumaitsmine. Osales Kärdla Põhikooli 6a klass.

12.10 - Vabariikliku IV klasside ettelugemisvõistluse Hiiumaa eelvoor. Traditsioonilise sügisese ettelugemisvõistluse teema oli sel aastal „Kõik on kõige targemad“ ehk etteloetavad lood pidid olema seotud koolieluga. Hiiumaad sõidab üleriigilisele ettelugemisvõistlusele esindama Elisabet Kallas Suuremõisa Lasteaed-Põhikoolist. Auhinnalise tunnustuse said veel Egert Nõulik Kärdla Põhikoolist (II koht) ning Kevor Läänesaar Käina Põhikoolist (III koht). (vaata pilte)

11.10 - Raamatumaitsmine. Kärdla Põhikooli 5a klass sai osa põnevast raamatumaitsmise kohvikust, kus olid linadega kaetud lauad, paberil serviis ja tasutaks mängimas klassikaline muusika. Kohvikus „Sulg ja Silm“ serveeriti eelroog, põhiroog ja magustoit erinevate raamatute näol, mida õpilased maitsesid kümme minutit ning panid kirja, mis neile tutvutud raamatute juures meeldis. Lõpuks valis iga õpilane endale eelroa ja põhiroa hulgast raamatu laenutamiseks. Laste ja õpetajate poolne tagasiside oli väga positiivne. Raamatumaitsmise ürituse korraldamiseks võta ühendust raamatukoguga! (vaata pilte)

9.10 - Ettelugemise eelvoor Kärdla Põhikooli 4a ja 4b klassile.

September

12.09 - Programmi „Suvelugemine“ lõpetamine ja parimate tunnustamine. Kutse üritusele said parimad suvelugejad üle Hiiumaa. Üheskoos vaadati Hiiumaa kinos filmi „Paras pähkel“, söödi kringlit ning joodi morssi. Auhinnalise tunnustuse said neli parimat suvelugejat kahes erinevases vanuseklassis. (vaata videot siit ja pilte siit)

Juuni - August
Laste lugemisprogramm „Suvelugemine.“ Väljastasime igale lugeda soovivale lapsele lugemispassi, kuhu tuli vastavalt ette antud kategooriatele ise valida ning kirja panna sobiv lugemisvara. Parimad suvelugejad said septembri algul kutse tunnustamise üritusele.

Juuni
05.06 - Suvelugemise tutvustus IV a klassile.

02.06 -  Lastefestivalil oli avatud Hiiu Valla Raamatukogu telk, kus lastel oli võimalik joonistada, värvida, lahendada ristsõnu ja vaadata raamatuid. Kuulutasime välja fotovõistluse võitjad ning telgis oli üleval näitus fotovõistlusele laekunud parimatest töödest. (vaata videot fotodest siin)

Mai

31.05 - Suvelugemise tutvustus II a ja V a klassidele.

30.05 - Suvelugemise tutvustus III b , III a ja I klassidele.

29.05 - Õpioskuste päeva raames on raamatukogu tööga tutvumas Melissa Miil ja Magnus Orgusaar.

29.05 - Kogunes fotovõistluse "Lugeda on lahe!" žürii, et välja selgitada fotovõistluse võitjad. (vaata videot fotodest siin)

26.05 - Suvelugemise programmi „Lugemisväljakutse” tutvustus ja uute raamatute tutvustus IIb klassile.

05.05 - Oma reisimuljetest Kuubale rääkisid ja pilte näitasid Mariliis Tilk ja Minna Sild. (vaata pilte)

01.05 - 15.05 - Fotovõistluse "Lugeda on lahe!" publiku hääletus Facebookis. Publiku lemmikuks osutus IIa klassi saadetud pilt "Bullerby lapsed". (vaata videot fotodest siin)

Aprill

26.04 - Viktoriin A. Lindgreni „Bullerby lapsed” II a klassile. Parimad Temor Tomson, Toomas Sõmer.

24.04 - ESTERi, Rikswebi ja raamatukogu teatmekogu tutvustamine. Praktilised ülesanded. X a ja X b klassidele.

13.04 - Raamatu "Minu Iisrael. Kuidas tõlkida sabatit" esitlus. Margit Prantsus esitles veebruaris Petrone Prindi "Minu ..." sarjas ilmunud raamatut Iisraelist.

07.04 - Kärdla lasteaia Siilide rühma lapsed käisid raamatukogus kuulamas Lina Žutauté raamatut "Kake Make ja segaduse päkapikk". Peale jutu kuulamist joonistas iga laps raamatust kuuldu põhjal pildi. Aega jäi ka raamatute uudistamiseks. (vaata pilte)

06.04 - Kohtumine tõlkijate Riina Jesmini ja Ene Mäega. (vaata pilte)

06.04 - Kärdla lasteaia Lepatriinude rühma lapsed käisid raamatukogus kuulamas katkendit Lina Žutauté raamatust "Kake Make ja põgenenud kõrvad". Peale jutu kuulamist joonistas/värvis iga laps pildi kevadest. Aega jäi ka raamatute uudistamiseks.

05.04 - Kärdla lasteaia Mõmmide rühma lapsed käisid raamatukogus kuulamas katkendit Lina Žutauté raamatust "Kake Make ja segaduse päkapikk". Peale jutu kuulamist joonistas/värvis iga laps pildi kevadest. Aega jäi ka raamatute uudistamiseks.

04.04 - Kärdla lasteaia Kiisukeste rühma lapsed käisid raamatukogus kuulamas katkendit Kristiina Kassi raamatust "Nõianeiu Nöbinina". Peale jutu kuulamist joonistas/värvis iga laps pildi kevadest. Aega jäi ka raamatute uudistamiseks. (vaata pilte)

Märts

28.03 - Kärdlas toimus üle-eestilise kirjandusmängu Hiiumaa eelvoor, mille eesmärgiks oli välja selgitada 3.-4. klasside parimad kirjanduse tundjad. Eesti Lastekirjanduse Keskuse poolt valitud 12-ne eelmiste aastate parimate lasteraamatute põhjal koostatud küsimusi asus vastama seitse 3-liikmelist võistkonda: Kärdla, Lauka, Palade Põhikoolidest ja Suuremõisa Lasteaed Algkoolist.
Võistlus oli väga tasavägine, juba alguses rebisid teistest pisut ette Suuremõisa võistkond ja Lauka võistkond „Juurviljasalat“. Poole võistluse peal oli neil võrdselt punkte ja nii lõpuni välja ning appi tuli võtta lausa kaks lisavooru, mis ka võitjat välja ei selgitanud.. Lapsed olid lihtsalt nii tublid, et kõik küsimused said ainult õiged vastused. Nii jäidki I-II kohta jagama Suuremõisa Lasteaed-Algkooli võistkond ja Lauka kooli võistkond „Juurviljasalat“. Ühiselt otsustati, et 08.04.17 Tallinna Rahvusraamatukogus toimuvale lõppvooru sõidab Hiiumaad esindama Suuremõisa ja Lauka segavõistkond koosseisus - Mihkel Metsand (Lauka), Bert Omann ja Jakob Hiiemets (Suuremõisa). (vaata pilte)

22.03 - Kohtumisõhtu Tõnu Õnnepaluga.(vaata pilte)

20.03 - Emakeelepäeva ettelugemisvõistlus IIIb klassile. Selgitasime välja IIIb klassi parima võõra teksti lugeja. IIIb klassi parim oli Liisel Lillemägi. Tublid olid ka Henri Paul Tamleht, Rudolf Roosa ja Gregor Berkman. (vaata pilte)

16.03 - Emakeelepäeva ettelugemisvõistlus IIa klassile. Selgitasime välja IIa klassi parima võõra teksti lugeja. IIa klassi parim oli Riko Rajaveer. Tublid olid ka Rasmus Elstein, Toomas Sõmer ja Temor Tomson. (vaata pilte)

15.03 - Emakeelepäeva ettelugemisvõistlus IIIa klaasile. Selgitasime välja klassi parima võõra teksti lugeja. IIIa klassi parim oli Helisa Tartu. Tublid olid ka Kristjan Kabanen, Kirsika Vasar, Lisandra Liit, Meribel Piil ja Elisa Lota Välba. (vaata pilte)

15.03 - Emakeelepäeva ettelugemisvõistlus IIb klassile. Selgitasime välja IIb klassi parima võõra teksti lugeja. IIb klassi parim oli Victoria Barinov. Tublid olid ka Mia-Marie Malk, Rico Grahv ja Hugo Kaibald. (vaata pilte)

15.03 - Emakeelepäevast ning laste- ja noortekultuuri aastast inspireeritud sõnaseletuspäev tõi gümnaasiumi kokku 11a klassi noored ja seltskonna Kärdla eakaid. Meeleolukas ja erilises emakeeletunnis pandi proovile vanemate teadmised noorte keelest ja nooremate teadmised hiiu keelest. Tunni esimeses pooles oli seletamist rohkesti, sest kas teie teate, mida tähendavad näiteks sväg, spoilima, telo, xD, kassima? Kui ei tea, küsige oma noorte tuttavate käest. Vanemad emakeeletunnis osalejad said igatahes teada. Nooremad aga olid ka tublid hiiu keele sõnu teadma. Suur tänu mõlemale osalejate grupile, kes olid valmis meie mõttega kaasa tulema ja selle ellu viima ning eriti õpetaja Tiiu Heldemale! (vaata pilte)

08.03 - Lugemissaalis sai terve päeva jooksul vaadata Herningi raamatukogu (Taani) eestvedamisel rahvusvahelise koostööna valminud naistepäeva videot, milles erinevas vanuses naised Taanist, Soomest ja Eestist räägivad endast. (vaata pilte)

01.03 - Kuulutasime välja fotovõistluse , kuhu ootasime sellele teemale vastavaid pilte lastelt ja noortelt. 

Veebruar

15.02 - Muljeteõhtu "Iraan". Susanna Veevo rääkis ja näitas pilte oma seiklusest Iraanis. (vaata pilte)

22.02 - Pidulik seminar Eesti Vabariik 99. Riho Rahuoja rääkis Eesti riigi sümboolika kujunemisest. Ain Tähiste rääkis Eesti vabariigi taasloomisest ja Taaniel Palmiste näitas enda tehtud videoinstallatsioone teemal "Eesti keel ja hiiu luule". (vaata pilte)

22.02 - Luuleõhtu - Saime tuttavaks Liis Ristali ja tema loominguga. Temalt on tänaseks ilmunud kaks luuleraamatut "Ma sind" ja värskelt "Pai pääsuke". Luuletusi hakkas Liis kirjutama just Hiiumaale elama asununa. Liis ise on öelnud, et "Hiiumaalt olen saanud oma luuletused. Hiiumaa ei ole ääremaa, vaid äärmuste maa, kontrastide saar, oma heas ja halvas ja need ääred tekitavad emotsioone, tundeid, mis ootavad, et ma nad kirja paneks.". Sõnadesse pandud tundeid toetas Martin Uuskari kitarrimuusika. (vaata pilte)

Jaanuar

10.01 - Raamatuviktoriin IIa klassile. 2-liikmelised võistkonnad pidid etteantud raamatute abiga vastama küsimustele, mis puudutasid raamatu autoreid, kunstnikke, sisukorda, peatükke, leidma tegelaste nimesid, tegevuskohti jne.

10.01 - Henno Käo elu ja loomingu tutvustus IIa klassile.

06.01 - IIa klassi õpilased joonistasid soovitusplakateid Henno Käo raamatute põhjal.

05.01 - Uudiskirjanduse tutvustus I klassile. Ülevaade 2016 aastal ilmunud parimatest ja enimloetud lasteraamatutest.

      Väljapanekud

      Laenutusosakonnas 

  • "Põhjamaade romaani" sarja raamatud
  • Hando Runnel 85

      Väliskirjandustoas 

  • Raamatukoguhoidjad Kaja, Kadri ja Kerli soovitavad!

      Lastekirjandustoas

  • Jõuluraamatud

      Näitused

  • Vanade jõuluehete näitus erinevatest aastakümnenditest

 

LAENUPILET 1

Go to top