Uudiskirjandus

E raamatukogu

Laste ja noorteleht

Jaanuar
21.01 - Raamatukogus külas Josef Cernotik. Hiiu Valla Raamatukogu vabatahtlik Josef Cernotik tutvustas 5.- 9. klassile oma kodumaad Tšehhit, tšehhi keelt, rääkis Euroopa vabatahtliku teenistusest ja mängis kitarri. (vaata pilte)
Jaanuar/veebruar - Nukitsa konkurss. Nukitsa konkurss on Eesti Lastekirjanduse Keskuse poolt korraldatav lugejaküsitlus, kus kahe viimase aasta lastekirjanduse saaki hindavad lapsed ise. Laste häälte põhjal selgitatakse välja populaarseim lastekirjanik ja lasteraamatukunstnik. Lauka Põhikooli õpilased valisid oma lemmik kirjaniku ja kunstniku.

Veebruar
16.02 - Heljo Mänd 90. Heljo Männi elu ja loomingu tutvustamine 1. ja 3. klassile.

Aprill
11.04 - Lasteraamatupäev. Rahvusvahelise lasteraamatupäeva puhul joonistasid õpilased etteantud teksti järgi plakateid.

Mai
03.05 - Raamatukogus külas Marko Kaldur ja Valge Tähekiir. Õpilastega käis kohtumas kirjanik ja rännumees Marko Kaldur ja tema koer Valge Tähekiir. Marko rääkis oma matkadest, tutvustas Valget Tähekiirt, kes on samojeedi koer ja selgitas ka seda, millega arvestada koera pidamisel.
10.05 - Kohtumine luuletaja Ilmar Trulliga. 1.- 5. klassi õpilased käisid Kärdlas kohtumas luuletaja Ilmar Trulliga. Üritus algas Kärdla nukuteatri õpilaste etendusega Ilmar Trulli luuletustele toetudes ja jätkus kirjaniku etteastega. (vaata pilte)

Oktoober
10.10 - Ettelugemisvõistluse Lauka eelvoor. Lauka Põhikooli 4. klassi kahe parima lugeja valimine. Õpilased lugesid valitud raamatust katkendi, abiks parimate selgitamisel olid 5. ja 7. klassi õpilased ja õpetajad.
12.10 - Ettelugemisvõistluse Hiiumaa eelvoor Kärdlas. Osalesime kahe parima 4. klassi ettelugejaga Kärdlas Hiiumaa eelvoorus.
12.10 - 100 aastat Roald Dahli sünnist. Roald Dahli eluloo ja loomingu tutvustamine 5. klassile. Õpilased valisid ühe Dahli raamatu lugemiseks.
17.10 - Muinasjutupäev. Lugesin lastele ette Läti muinasjutu "Kolm tuulesõlme". Õpilased (1. - 9. klass) joonistasid kuuldud loost inspireerituna pilte. (vaata pilte)
18.10 - Raamatukogutund. Raamatukogus käitumine, raamatute paigutus ja uuemad lasteraamatud ( 1. -3. klass).
18.10 - Raamatukogutund. 7. klassile Eesti kolme naisluuletaja Lydia Koidula, Doris Kareva ja Kristiina Ehini elu ja loomingu tutvustamine.

November
07.09 - Raamatukogutund. 1. klassi õpilased tutvusid raamatukoguga, vaatasime uusi raamatuid ja rääkisime käitumisest raamatukogus.

• Raamatusari "Punane raamat"
  • Vaapo Vaheri mälestusnäitus

• Raamatusari "Säravad naised" ja raamatud naistest