Põhjamaade kirjandu storyPõhjamaade kirjanduse nädala hommikuhämaruse programmist said osa Kärdla lasteaia Kiisude ja Mõmmide rühm.

Üheskoos selgitasime välja milliseid riike peetakse Põhjamaadeks ning kus need gloobusel asuvad.
Suurelt ekraanilt vaatasime pildiraamatut "Kui sa kohtad karu." See raamat on ehe näide Põhjala koostööst pildiraamatute tegemisel. Soome-rootsi autor Malin Kivelä ja taanlane Martin Glaz Serupi koostasid teksti ja soome-rootslane Linda Bondestam tegi illustratsioonid. Suure hulga sooja huumoriga vürtsitatud pildiraamat arutleb küsimuse üle, et mis siis ikkagi saab kui sa kohtad karu. Lugu räägib inimesest, kes läheb metsa matkama. Aga tegelikuks peategelaseks on siiski karu. Inimese ja karu kohtumine on kujutatud mängulise tõsidusega ja lugu balansseerib pidevalt faktide ja meelelahutuse vahel. Loo vaatamise käigus said lapsed kaasa rääkida karudest, teistest loomadest ja üldse - mida siis teha kui sa päriselt kohtad karu? 🙂 Kas näiteks mängida surnut, anda talle oma korv marjadega või kasvõi tahvelarvuti?!? Arutasime, kumb on siis parem nätsu närija, Mindcrafti spetsialist või jooksja - laps või karu?
Raamatukogus kestev kaisukarude näitus sai ka üle vaadatud! 🐻🐻🐻

Põhjala kirjanduse nädal on ettelugemise üritus. Loetakse ette lõike aasta raamatuteks valitud teostest, ja seda samal ajal kõikides Põhja- ja Baltimaades ning ka Põhjala asutustes kõikjal maailmas.