Anti Saar28. ja 29. septembril külastas Kärdlat lastekirjanik Anti Saar. Kohtumised leidsid aset Kärdla kinos ja Nukuteatris.
Üheskoos tähistasime põhikooli klassidele mõeldud “Suvelugemise” programmi lõpetamist. Sellel aastal võttis programmist osa kokku 86 last Kärdla, Suuremõisa, Palade ja Lauka koolidest. Osalejate hulgas oli ka suvehiidlastest lapsi. Vähemalt 20 raamatut luges läbi 22 last, kes said kingituseks raamatu. Kõige tublim lugeja jõudis kolme kuu jooksul läbi lugeda lausa 62 raamatut!
Saar luges lastele ette oma raamatutest kõige põnevamaid lugusid ning lapsed said esitada kirjanikule küsimusi. Näiteks huvitas lapsi, kas raamatu kirjutamine on väga tüütu tegevus ja kuidas ta üldse kirjanikuks hakkas. Anti Saar väga kiitis meie laste teadmisi. Näiteks hämmastas teda, et lapsed oskavad lisaks raamatute pealkirjadele nimetada veel kirjanike nimesid ja lausa illustraatoreid. Saare kõige populaarsemad raamatud on lood Pärdist. Näiteks “Pärt ja ploomid”, “Pärt ei oska saltot”, “Pärt läheb uuele ringile”. Äsja ilmus “Kuidas minust ei saanud kirjanikku”.
Meil on väga hea meel, et lapsed on  väga lugemisaltid ning soovivad lugeda ka suveajal. Lugemine arendab lapse keskendumisvõimet, laiendab silmaringi ja parandab väljendusoskust.
Täname nii lastekirjanikku vahva ja lustaka esinemise eest kui ka lugejatest lapsi.

      Väljapanekud

      Laenutusosakonnas 

  • Raamatusari "Punane raaamt"
  • 14. märts - emakeelepäev

      Väliskirjandustoas 

  • Igal majal oma lugu

      Lastekirjandustoas

  • Raamatud sõprusest - "Sõprus on suurim aare"

      Näitused

  • Marian Lavingu käsitöö ehete näitus "Voolamise võlu"

 

LAENUPILET 1

Go to top