IMG 870910. juunil toimus Kärdla Linnaraamatukogus inspiratsioonipäev Hiiumaa raamatukogutöötajatele. Inspiratsioonipäeva viis läbi Ženja Fokin, kes on stilist ning muu hulgas tegeleb ka personaalsete ostlemiste läbiviimistega. Ženja rääkis, kuidas ta sobitab kliendile uusi stiile, valib õiged värvigammad ning kuidas leiab õige lõike vastavalt kehatüübile.
Ženjaga käisime läbi moe ajaloo kümnendite kaupa, milles ta tõi välja rõivaste kandmise muutused vastavalt ühiskonnas toimuvale. Koolituse käigus rääkisime isikliku stiili leidmisest ja  rohelisest jalajäljest riiete soetamisel. Praeguses heaoluühiskonnas on kujunenud harjumuseks riiete liialt sage pesemine. Tegelikult tasub kaaluda kas ehk piisab vahel lihtsalt kantud rõivaste tuulutamisest. Kas teadsite, et säästmine riiete pealt ei alga mitte uute rõivaste ostmata jätmises vaid hoopis olemasolevate rõivaste õigest hooldamisest!
Samamoodi aitame kaasa keskkonna säästmisele laenutades raamatud raamatukogust, selle asemel et osta kõik huvi pakkuvad raamatud omale koju.
Tõsi on, et värvid loovad meeleolu ja auk riides on vaid kandmisjälg!

Oli tõeliselt lõbus ja inspireeriv päev!