Webp.net resizeimage 11Kärdla Linnaraamatukogu korraldas mitmeid arendavaid koolitusi maakonna raamatukoguhoidjatele. Koolitused said valitud vastavalt raamatukoguhoidjate kutsestandardis ettenähtud kompetentside arendamisele. Vaatamata kevadisele koroonapandeemiale õnnestus suve hakul läbi viia kolm koolitust: “Sõnumi kirjutamise ja efektiivse kõne koostamise nipid” koolitajaks eesti tele- ja raadioajakirjanik Märt Treier; “Ajajuhtimine” koolitajaks edutreener Priit Kuuskme ja “Visioonipäev” koolitajaks Agnes Pulk. Nendest koolitustest lähemalt sai räägitud juulikuu “Hiiumaa Teatajas”.

Koolitusprojekt jätkus sügisel, kui 24. – 25. septembril käisime õppereisil, mille vältel kahe päeva jooksul tegime tutvust Pärnumaa Keskraamatukoguga, Lääne Maakonna Keskraamatukoguga ja Haapsalu Lasteraamatukoguga.
Pärnu Keskraamatukogus võtsid meid vastu direktor Heinike Sinijärv ja turundusjuht Krista Visas. Visas tutvustas meile maja ja rääkis sealsest töökorraldusest. Avaras ja valgusküllases raamatukogus uudistasime muu hulgas ringi ka Saksa lugemissaalis ja muusikaosakonnas ning saime teada, mis tööd teevad nende lugemiskoerad Lex ja Chuck.
Teisel päeval suundusime Lääne Maakonna Keskraamatukogusse ning jõudsime külastastada veel ka  Haapsalu Lasteraamatukogu, kus juhataja Jaanus Kõuts rääkis sealsest elust laste ja lasteraamatute keskel.
Õppereisi jooksul toimus ka Hiiumaa raamatukogude valdkondliku arengukava 2021-2025 teemaline seminar, kus viimistleti juba varem ette koostatud arengukava.
29. oktoobril käis kirjastaja Rene Tendermann meile rääkimas 2020. aasta trendidest kirjastamises ja ilukirjanduses. Raamatukoguhoidjad oma igapäevases töös hoiavad end pidevalt kursis uue ilmuva kirjandusega, et oskaks kujundada kogusid, lähtudes nii trendidest kui ka lugejate soovidest. Tendermann rääkiski, millised raamatud on käesoleval aastal trendiloojad, millise sisuga raamatuid eriti meelsasti loetakse ning millised on enim müüdud raamatud erinevates žanrites. Selle aasta viimaseks koolituseks jäi psühholoog Iris Degtjovi poolt läbiviidud „Stress ja enesejuhtimine“. Degtjov tutvustas erinevaid enesejuhtimisvõtteid pingetega toimetulekuks, selgitas ärevuse olemust ning tutvustas tunnetega toimetulekuvõtteid. Koolituselt saime kaasa praktilisi ideid läbipõlemise ennetamiseks töökohal.
Rahastuse koolitusteks saime Kultuuriministeeriumi raamatukogude arendamise programmist meie projektile „Hiiumaa raamatukogutöötajate koolitusprojekt“.

Kerli Varrik
Kärdla Linnaraamatukogu arendusspetsialist - vanemraamatukoguhoidja