Webp.net resizeimage 424. - 25. septembril toimus Hiiumaa raamatukogutöötajate õppereis, mille vältel kahe päeva jooksul tegime tutvust Pärnumaa Keskraamatukoguga, Lääne Maakonna Keskraamatukoguga ja Haapsalu Lasteraamatukoguga.
Pärnu Keskraamatukogus võtsid meid vastu direktor Heinike Sinijärv ja turundusjuht Krista Visas. Visas tutvustas meile maja ja rääkis sealsest töökorraldusest. Avaras ja valgusküllases raamatukogus uudistasime muu hulgas ringi ka Saksa lugemissaalis ja muusikaosakonnas ning saime teada, mis tööd teevad nende lugemiskoerad Lex ja Chuck.
Teisel päeval suundusime Lääne Maakonna Keskraamatukogusse Haapsalus. Täname direktorit Ilme Seppa ja pearaamatukoguhoidjat Kersti Branti sooja vastuvõtu eest. Kohvi oli tuline ja pirukad maitsvad!
Hubases Haapsalu Lasteraamatukogus rääkis juhataja Jaanus Kõuts sealsest elust laste ja lasteraamatute keskel. See armas maja Haapsalu vanalinnas peidab endas nii salapäraseid lugemisnurgakesi kui ka põnevat katusekorrust.
Ilus sügisene päikesepaisteline ilm saatis meid mõlemal päeval ning kõigile reisist osavõtjatele jäid sõidust soojad mälestused!
Õppereisi jaoks saime rahastuse Kultuuriministeeriumi raamatukogude arendamise programmist meie projektile „Hiiumaa raamatukogutöötajate koolitusprojekt“.