Mart Treier18. mail toimus Kärdla Linnaraamatukogus koos Hiiumaa Arenduskeskusega Märt Treieri poolt läbiviidud koolitus. Koolitusest võtsid osa nii Hiiumaa raamatukogude töötajaid kui ka Hiiumaa Arenduskeskuse personal, kes igapäevases töös puutuvad kokku küsimusega, kuidas end konkurentide seas nähtavaks teha. Terve päeva kestva koolituse eesmärgiks oli suurendada osalejate oskust kirjutada sõnumeid nii, et need kõnetavad määratud sihtgruppi.

Märt Treier rääkis, kuidas kavandada strateegilist kommunikatsiooni ja kasutada erinevaid kommunikatsioonivõtteid. Samuti rääkis ta, kuidas koostada lihne kõne või sõnum, mis kuulajas  tekitab huvi ja tahtmise sinuga edasi suhelda. Koolituselt jäi kõlama mõte, et inimene oma karismaatilisusega on võtmeks headele suhetele nii koostöös kui ka igapäevaelus. Raha on vaid vahend, mis aitab meieni tuua ressursid, mida edasi anda, kuid mille olemasolu pole sünnis presenteerida. Treier jutustas ka väga veenvalt õpetlikke lugusid elust enesest, leides probleemidele lahendusi. Koolitus oli vabas vormis, rääkimisviis kaasahaarav ning kuulajad said emotsionaalse ja õpetliku kogemuse. Märt Treier on eesti tele- ja raadioajakirjanik ning koolitaja.

Koolituse jaoks saime rahastuse Kultuuriministeeriumi raamatukogude arendamise programmist meie projektile “Hiiumaa raamatukogutöötajate koolitusprojekt”.