R. Pullat 85Raimo Pullat on üks Eesti viljakamaid ja väljapaistvamaid ning Euroopas enim tunnustust leidnud Eesti ajaloolane. Ta on sündinud 3. aprillil 1935. aastal Tallinnas. 1958. aastal lõpetas ta ajaloolasena Tartu Riikliku Ülikooli.
Pullat on peamiselt uurinud linnaajalugu. Ta on sõjajärgse Eesti linnaajaloo uurimise traditsioonile alusepanija. Lisaks on ta uurinud salapiirituse vedu Läänemerel, millest on ilmunud raamat “Salapiirituse vedu Eestist Soome 1919-1939”. Selles raamatus on ta tähendanud, et tollal oli piiritusveo baaslaevade üks ankrupaiku Hiiumaa vetes - Kõpu ja Ristna lähistel.
Erilist huvi on Raimo Pullat tundnud Poola ajaloo vastu, olles uurinud ja vaadelnud Eesti vabadusvõitlust seoses Poolaga. Nii ilmus tema sulest 2001. aastal “Versaille’st Westerplatteni. Eesti ja Poola suhted kahe maailmasõja vahel”. Tema mitmekülgne tegevus ei ole piirdunud ainult teaduslike raamatute ja artiklite publitseerimisega, vaid on tunduvalt laiahaardelisem. See on seotud nii pedagoogilise kui ka silmapaistva teaduskorraldusliku tööga.
Olles ema poolt hiidlane, peab ta Hiiumaad oma kodusaareks tänaseni. Oma lapsepõlve veetis ta Kärdlas.

Soovime omalt poolt Raimo Pullatile südamest õnne!

      Väljapanekud

      Laenutusosakonnas 

  • "Põhjamaade romaani" sarja raamatud
  • Hando Runnel 85

      Väliskirjandustoas 

  • Raamatukoguhoidjad Kaja, Kadri ja Kerli soovitavad!

      Lastekirjandustoas

  • Jõuluraamatud

      Näitused

  • Vanade jõuluehete näitus erinevatest aastakümnenditest

 

LAENUPILET 1

Go to top