Koroonaviiruse tõkestamiseks on Eestis kehtestatud eriolukord 1. maini ning seetõttu jäävad allolevad üritused ära!

Sellega seoses toimuvad raamatukogudes järgmised üritused:

Emmaste raamatukogus on väljapanek Jaan Krossi teosest, toimuvad Emmaste põhikooli õpilaste ja Emmaste päevatoa eakate külastused ja arutlused Jaan Krossi tähtsuse üle Eesti kirjanduses.

Palade Raamatukogu on väljapanek "Jaan Kross 100". Vanemate klasside õpilased külastavad näitust kirjanduse tundidest.

Hellamaa raamatukogu on väljapanek "Jaan Kross 100".

Suuremõisa raamatukogus on väljapanek Jaan Krossi loomingust.

Kõrgessaare raamatukogu - 11. veebruaril toimus üritus "Jaan Kross 100 - tulek ja elu Kassaris", kus tutvuti Krossi loominguga, pikemalt räägiti Hiiumaaga seotud romaanist "Kolmandad mäed".
Lisaks on raamatukogus väljapanek Jaan Krossi teostest.

Lauka raamatukogu - toimub raamatukogutund, kus analüüsitakse üheskoos II kooliastme õpilastega raamatut "Mardileib", otsitakse võõraste sõnade tähendust. Emakeele nädalal räägitakse Jaan Krossi teoste tähtsusest.

Käina raamatukogu - 18. veebruar-30. aprill väljapanek Jaan Krossi elust ja loomingust.
26. märtsil toimub kirjandusõhtu Jaan Krossi 100. sünniaastapäeva tähistamiseks – külaliseks Jaan Krossi tütar Maarja Undusk.
4. aprillil kell 16.00 toimub Käina raamatukogus Jaan Krossi 100. sünniaastapäevale pühendatud kontsert - musitseerib ja laulab Ingel Undusk.

Kärdla Linnaraamatukogu - märtsis toimuvad ettelugemised Jaan Krossi elust ja teostest Kärdla päevakeskuses. Kärdla raamatukogu tutvustab oma koduleheküljel iga kuu lähemalt ühte Jaan Krossi teost.
Avatud on näitus/väljapanek Krossi elust ja loomingust.

• Raamatusari "Punane raamat"
  • Vaapo Vaheri mälestusnäitus

• Raamatusari "Säravad naised" ja raamatud naistest