MuumitrollKärdla Kultuurikeskuses ning Kärdla Linnaraamatukogus leiab aset populaarne Muuminäitus.
Muuminäitus on Eestis ringi rännanud juba 1994. aastast, kuid on laste ja ka täiskasvanute hulgas siiani väga populaarne.
Koos heade koostööpartneritega on Soome Instituut näitust kahel korral (aastal 2008 ja 2014) ka uuendanud ja täiendanud. Näitus tutvustab nii Tove Janssoni muumiraamatuid ja tema joonistatud raamatuillustratsioone kui ka hiljem koos „muumibuumiga“ sündinud muumiteemalisi koomikseid, filme, mänguasju, suveniire, ajakirju jms.
Tove Jansson kirjutas ja illustreeris oma muumiraamatud aastatel 1945-1980. Ta alustas ka täiskasvanutele mõeldud muumikoomiksite joonistamist. Seda tööd jätkas tema vend Lars Jansson. Praegustele lastele muumiajakirjadest tuttavad koomiksid on välja mõeldud ja joonistatud juba teiste inimeste poolt. Eestiski armastatud 104-osaline muumimultikas on aga tehtud hoopis Jaapanis.
Muuminäitus Kärdla kultuurikeskuse näitusegaleriis ja Muumiraamatute näitus raamatukogus on avatud 13. jaanuarist 17. veebruarini.
Muuminäitusest rohkem saad lugeda siit: https://finst.ee/programmid/naitused/muuminaitus/