A. Veevo12. novembril toimus Rahvusraamatukogus maakonna- ja keskraamatukogude direktorite sügisene koosolek. Hiiu Valla Raamatukogu direktor tegi kaks ettekannet: üks puudutas avatud raamatukogude teemat ja teine makerspace´i raamatukogus.

Hiiu Valla Raamatukogu on protsessis, et muutuda avatud raamatukoguks. See tähendab, et lugejatel saab tulevikus olema võimalus külastada raamatukogu ka siis, kui personali tööpäev on lõppenud (või pole veel alanud). Koosolekul arutati Veevo juhtimisel seda, milline on Eesti perspektiiv, kui turvaline see on ja kuhu avatud raamatukogusid saab luua.

Teiseks teemaks oli makerspace. Annely Veevo tegi ettekande raamatukogu Erasmus+ projekti „Uued võimalused maakonnaraamatukogu töös“ kohta. Esmalt rääkis ta, millised võimalused on raamatukogudel selle programmi kaudu saada väliskoolitusteks rahastust; ja siis rääkis makerspace koolitusest Barcelonas, kus ta osales. Makerspace on oma olemuselt loomeruum raamatukogus (aga ka töökohas, koolis, noortekeskuses vms), kus lugejad saavad teostada oma loovaid ja innovaatilisi ideid. Kuna Eesti raamatukogud otsivad üha enam uusi ideid ja võimalusi, kuidas raamatukogu teenuseid laiendada, siis makerspace on hetkel aktuaalne teema.

• Maikuu - Euroopa mitmekesisuse kuu
  • Aia kujundamine

• Emade lood

• Mitmekesisus rikastab