Katlin Vainola31. oktoobril toimus Hiiu Valla Raamatukogus koolitus maakonna raamatukogutöötajatele. Seekord oli meile külla palutud Kätlin Vainola, kes on tuntust kogunud eelkõige lastekirjanikuna. Igapäevaselt töötab ta ajakirja „Hea Laps” peatoimetajana, lisaks on viimased aastad juhendanud Lastekirjanduse Keskuses loovkirjutamise ringi.
Raamatukogutöös tuleb tihti ette, et peame töötajatena kirjutama erinevaid tekste ja mitte alati pole see lihtne ülesanne. Samuti anname raamatukogutundides õpilastele ülesandeks kirjutada luuletusi või jutukesi ja näeme, kui hädas nad nendega teinekord on. Seetõttu oligi Kätlin Vainola loovkirjutamise koolitus vajalik ja oodatud.
Tuli välja, et eelkõige luuletamiseks ei peagi ootama suurt inspiratsiooni, vaid piisab sõnadest paberil. Sõnadest, mis saavad kirja, mõeldes mingi asja või emotsiooni peale, ning lisades sinna veel mõned omadus- või tegusõnad, moodustubki justkui täiesti iseenesest luuletus.
Tegime läbi palju erinevaid harjutusi, mis on heaks abiks näiteks tegelastele nimede leidmisel või hoopis plaanitava  loo tegevuse põhiliinide ülesehitamisel. Koolituse lõpuks oli meil kõigil nii mõnigi tore tekst paberil, lisaks saime kasulikke nõuandeid ja harjutuste näidiseid, mida õpilaste raamatukogutundides kasutada.
Koolituspäev toimus projekti „Hiiu maakonna raamatukogutöötajate pädevuse tõstmine” raames ja seda rahastas kultuuriministeerium.

Kaja Paulus
Vanemraamatukoguhoidja