Maal elamise paev 02.04 pustine 01Laupäeval, 28. septembril 2019 toimub üle-Eestiline maaelu väärtustav algatus “MAAL ELAMISE PÄEV”. Tegemist on külastussündmusega, mille fookuses on elukeskkond maal koos seal toimivate teenuste, töökohtade, seltsitegevuse, vaba aja veetmise võimaluste ning pakutavate elukohtadega.

Sündmuse eesmärgiks on anda ühiskonnale vahetum arusaam sellest, kuidas maal elatakse, töötatakse ja toimetatakse; näidata, et maal saab elatist teenida mitmel viisil ega pea tegutsema vaid põllumajanduslikes valdkondades; teadvustada, et maal tegustsemine on emotsionaalselt nauditav ja majanduslikult tulemuslik.
Sel päeval on avatud uste päev paljudes Hiiumaa lasteaedades, koolides ja raamatukogudes.

Ka meil on sel päeval huvitav programm ning kutsume Teid külla!

10.00 Raamatukogus on kasutusel uudne iseteenindusautomaat, mille abil saab mugavalt ja kiirelt teavikuid laenutada ning tagastada. Õpetame selle kasutamist!
11.00 Luuletund. Oma luuletusi loeb Mattias Hiiumaalt, kellel ilmus äsja esimene luuleraamat "Hetkeloominguliselt kirjavigadeta". Toimub ka avatud vestlusring.
13.00 Kuidas leida infot mis Sind huvitab? Õpetame andmebaaside kasutamist ja teavikute leidmist raamatukogus.

Jääme teid ootama! Kohtumiseni!

• Raamatusari "Punane raamat"
  • Vaapo Vaheri mälestusnäitus

• Raamatusari "Säravad naised" ja raamatud naistest