Sarja "Kunst raamatukokku" kolmas näitus toob vaatajateni Terje Kähri maalid ning raamatukogu laenutusosakonnas diginäituse lavakujunduste ja filmivõtte lokatsiooni makettidest. Näitus on avatud alates 20.03.2018 Hiiu Valla Raamatukogus Kärdlas. Vaata pilte näituse avamiselt SIIT.

Lühibiograafia

Terje Kähr (s. 1992) on stsenograaf, kes on sündinud Eestis ja töötab hetkel Tallinnas. Ta on lõpetanud Tartu Kunstikooli 2012. aastal omandades dekoraator-stilisti kutse ning bakalaureuse kraadi 2016. aastal Eesti Kunstiakadeemia stsenograafia erialal. T. Kähr on töötanud filmikunstnikuna koostöös Balti Filmi-ja Meediakooli tudengitega, olnud kunstnik või kunstniku assistent muusika- ja moevideo võtetel ning teinud koostööd EMTA Lavakunstikooli tudengitega. Kunstnik tegeleb ka maalimisega ning hetkel huvitub etnilise identiteediga seotud teemade uurimisest. Käesoleval aastal töötab Kähr 1940'ndate ajastu lühifilmiga ning muusika-ja tantsuprojektidega luues sobivaid kujundusi lavale ja kinolinale.

Maalinäitus “Ise olemine”

Näitusel on valik Eesti Kunstiakadeemia bakalaureuse-õppe lõpukursusel valminud töödest, juhendajaks August Künnapu. Ülesandeks oli justkui dokumenteerida momente oma elu erinevatest etappidest: lapsepõlvest, teismeeast ja täiskasvanuks olemisest. Mõtlesime ülikooli kolmandal kursusel maalitunnis, et kas viimased kaks ongi niivõrd erinevad.

Maalides seeria viimaseid töid, äraminevaid ja selga vaataja poole pööravaid inimesi, ei teadnud ma veel, et lähen peaaegu aastaks kodust võimalikult kaugele reisima. Tagasi vaatamata, mõeldes, et jäängi seljakotiränduriks. Nüüd tagasi olles pole reisimise soov küll kadunud, kuid olen mõistnud, et kusagil kohalikuks olemine on suur rõõm ja privileeg.
Tahaks nüüd loota, et olen viimaste aastate jooksul üha rohkem iseendaks kasvanud ja loodetavasti see sisemine ja vaimne kasvamine jätkub.
Maalimine on selline protsess, et mõnikord on väga raske aru saada, millal töö valmis on. Usun, et täiskasvanuks saamisega on sarnane lugu. Sellist momenti, et nüüd olen valmis, sada protsenti parim versioon endast, on tõenäoliselt väga keeruline saavutada, kuid püüdma peab.

TerjeKahr naitus

      Väljapanekud

      Laenutusosakonnas 

 • Hiiumaa II Kirjandusfestival
  Leelo Tungal, Andrus Kivirähk,
  Indrek Hargla
 • Rudolf Tobias 150

      Väliskirjandustoas 

 • Maikuu - Euroopa mitmekesisuse kuu

      Lastekirjandustoas

 • Maikuu - Euroopa mitmekesisuse kuu

      Näitused

 • Kärdla linna 85. aastapäeva
  meenete näitus

 

LAENUPILET 1

Go to top