Oktoober
03.10 - teematund  „Kuidas leida soovitud raamatut?”  IV a klass. Kuidas on raamatud riiulitel? Kas pildid mõjutavad raamatu valikut? Millised on enim laenutatud raamatud?
09.10 - uute raamatute tutvustus VI b klassile.
09.10 - loetud raamatute esitlused V a klass. Õpilased koostasid loetud raamatute kohta raamatu soovituse ja tutvustasid raamatut klassile. Esitlused valmisid arvutiõpetuse tunnis ja nii hindas arvutiõpetaja töö ülesehitust ning raamatukogutöötaja töö sisulist poolt. Lisaks esitas iga loetud raamatu kohta täiendavaid küsimusi.
10.10 - ettelugemisvõistluse „Heal meelel, ilusal keelel” Hiiumaa eelvoor. Eelvoorus osales 12  4. klasside õpilast Kärdla, Käina, Lauka, Emmaste ja Palade koolidest. Zürii hinnangul oli parim ettelugeja Renate Kastein Emmaste Põhikoolist, kes esindab Hiiumaad 19.10 Tallinnas ettelugemise lõppvoorus. (vaata pilte)
15.10 - lugemisprogrammi „Suvelugemise väljakutse 2019 „ lõpetamine toimus koostöös Hiiumaa Kinoga. Kokku võttis suvelugemisest osa 63 õpilast nii Hiiumaalt kui ka mandrilt. Lõpetamisele oli kutsutud 30 parimat. Vaatasime filmi „Lumepoiss Everestist”, tunnustasime parimatest parimaid raamatutega ja maiustasime kringliga. (vaata pilte)
17.10 - teematund „Põhjamaade lastekirjandus” V a klassile. Tutvusime H. Ch. Anderseni, T. Janssoni, A. Lindgreni ning teiste Taani, Norra, Rootsi ja Soome lasteraamatutega.

September

10.09 - uudiskirjanduse tutvustamine II b klassile.
13.09 -  teematund „Kuidas leida soovitud raamatut?” VII b klass. Kuidas on raamatud liigitatud? Kas pildid mõjutavad raamatu valikut? Millised on enim laenutatud raamatud?
13.09 - ettelugemine I a klassile. Rääkisime ja lugemise jutte esimesest koolipäevast. Lapsed joonistasid oma 1. septembrist.
17.09 - paberikunsti töötuba III a klassile. Meisterdati külmkapimagneteid.
17.09 - teematund „Kuidas leida soovitud raamatut?” II a klass. Kuidas on raamatud riiulitel? Kas pildid mõjutavad raamatu valikut? Millised on enim laenutatud raamatud?
18.09 - paberikunsti töötuba III b klassile. Meisterdati külmkapimagneteid.
26.09 - teematund  „Kuidas leida soovitud raamatut?”  II a klass. Kuidas on raamatud riiulitel? Kas pildid mõjutavad raamatu valikut? Millised on enim laenutatud raamatud?
27.09 - kohtumine Küllo Arjakasega. Toimus kaks loengut - Eesti ajaloo 20.sajandi olulised pöördepunktid ning  Balti kett 30.

 


Juuni

05.06 - raamatukogu suvelugemise programmi „Suvelugemise väljakutse 2019” tutvustamine I a klassile.

Mai

31.05 - loetud raamatute esitlused IV a klass. Õpilased koostasid loetud raamatute kohta raamatu soovituse ja tutvustasid raamatut klassile. Esitlused valmisid arvutiõpetuse tunnis ja nii hindas arvutiõpetaja töö ülesehitust ning raamatukogutöötaja töö sisulist poolt. Lisaks esitas iga loetud raamatu kohta täiendavaid küsimusi.

Aprill

24.04 - raamatukogus käis külas ja oma uut raamatut ning omnilist õpetust tutvustamas Avo Tamme. Kohalolijad said teada, mis asi üldse on omniline õpetus ja kuidas omnilise õpetuse järgi oma elu korraldada. Lisaks saime kuulda, kuidas kõlab pill, mis Avole samal üritusel kingiti. Raamatut "Hiiumaal on sõnadel hea olla" poest osta ei saagi, sest raamat läheb vaid nende juurde, kelle juurde raamat ise minna tahab. (vaata pilte)

10.04 - raamatukogus esines Helle-Mare Kõmmus, kes tutvustas laulu- ja tantsupeo põnevat ajalugu, traditsiooni hoidmist Hiiumaal, juubeliaasta ettevalmistustest ning sellestki, kuidas planeeritakse laulu-ja tantsupeo tule teekonda sel aastal Hiiumaal. Kohal olijad said tutvuda ka Helle-Mare kollektsiooniga kohalike laulu- ja tantsupidude kavadega. Oli väga põnev ja hoogne vaade nii minevikku kui tulevikku! (vaata pilte)

08.04 - Kärdla Põhikooli IV a õpilased tutvustasid ja soovitasid üksteisele loetud raamatuid ning seejuures vastati raamatukoguhoidja küsimustele. 

Märts

29.03 - sel korral käisid andmebaaside kaustamise nõuannetega tutvumas Hiiumaa Gümnaasiumi 10. klassi ülejäänud õpilased. Saadud teadmised pandi kohe ka proovile, lahendades etteantud infootsingu ülesandeid.

26.03 - raamatukogus toimus "Kirjandusmäng 2019" viktoriin 3.-4. klassi õpilastele. Sel korral osalesid mängus Suuremõisa Lasteaed-Algkooli, Palade, Lauka ja Emmaste Põhikooli esindajad 5 võistkonnaga. Õpilastele esitati 20 küsimust Põhjamaade juttude teemal, mille jaoks tuli võistkondadel läbi lugeda 12 põnevat lasteraamatut. Tihedas võistluses saavutas esikoha Suuremõisa Lasteaed-Põhikooli esindus Anni, Anette ja Hildegardiga. Võitjad esindavad 6. aprillil Hiiumaad Tallinnas toimuval lõppvõistlusel. Palju õnne võitjatele ja suur tänu kõigile tublidele osavõtjatele! (vaata pilte)

22.03 - raamatukohvikut külastas Kärdla Põhikooli VII b klass, tutvudes sel korral spetsiaalselt reisikirjanduse ja luulega. 

21.03 - külas oli raamatukogus Hiiumaa Gümnaasiumi 10. klass, et uurida, kuidas täpsustada uurimustöö teemat ja kuidas otsida uurimustööks vajalikke materjale raamatukogude andmebaasidest.

15.03 - Kärdla Põhikooli Vb klass osales raamatukogus jahil, mille käigus otsiti põnevaid teadmisi raamatukogu võimalusi kasutades.

14.03 - emakeelepäeva tähistamine Kärdla Päevakeskusega. Rääkisime eesti keele ja emakeelepäeva ajaloost, aasta keeleteost, noortest naisluuletajatest, kalambuuridest ja uudissõnadest. 

14.03 - emakeele päeva ettelugemisel osalesid Hiiu Valla Lasteaia Kärdla rühma 5-6 aastased lapsed.

11.03  - jörjekordselt oli avatud raamatukohvik "Sulg ja Silm". Sel korral said raamatumaitsmist katsetada Kärdla Põhikooli IV a klass.

Veebruar

27.02 - raamatukogus esitles oma raamatut mikroettevõtja Maire Forsel. Põneva pealkirjaga raamat "Palgatööst kõrini? Hakka ettevõtjaks!" meelitas kohale huvilisi, kellele Maire rääkis oma ettevõtjaks saamise loo ning andis juhtnööre, kuidas mõelda, et see ei tunduks nii hirmutavalt keeruline. (vaata pilte)

19.02 - V a klassi õpilased Kärdla Põhikoolist osalesid põneval jahil raamatukogus, kus tuli paarikaupa lahendada põnevaid ülesandeid, "jahtides" raamatute ja raamatukogu abil olulist infot.

12.02 - raamatukogus toimus toitumisnõustaja ja Hiiumaa Aasta Koolitaja 2018 Aire Tammsaare loeng "Tervislik toitumine?". Aire andis ülevaate, mida tervisliku toitumiseks nimetada saab, mis seejuures on oluline ja kuidas leida iseseisvalt usaldusväärset lisainfot. Loeng oli väga populaarne ja kohapeal sai kokkulepitud, et kutsume Aire järgmisel korral juba midagi praktilist ette näitama. (vaata pilte)

07.02 - I a klassi õpilased Kärdla Põhikoolist käisid raamatukogus, et teada saada, kes on illustraator ja milliseid illustratsioone kohtab eesti keelsetes lasteraamatutes.

07.02 - Kärdla Põhikooli VII a klass käis raamatukogus, et saada teada, mis on pimendusluule ning proovida ka ise pimendusluule ehk black out poetry loomist.

06.02 - Kärdla Põhikooli IV a klassi õpilased osalesid raamatukogutunnis, et õppida raamatukogu kasutamist ning täita samal teemal tööleht.

Jaanuar

25.01 - Kärdla Põhikooli I b klass osales raamatukogutunnis, mille teemaks oli "Kunstnik ja kirjanik".

25.01 - Raamatukohvikus "Sulg ja Silm" käisid külas Kärdla Põhikooli II a, IIb ja III a klass. Pea kõik õpilased leidsid endaga kaasavõtmiseks "maitsva" raamatu.

22.01 - Raamatukogus oli Kärdla Põhikooli VII b tund, mille käigus koostasid õpilased põnevaid raamatuseljaluuletusi. (vaata pilte)

16.01 - Kärdla Põhikooli IV a klassi raamatukogutund, mille käigus täideti töölehte "Raamatukogu ja raamatud".

      Väljapanekud

      Laenutusosakonnas 

  • Kärdla linna ajalugu
  • Aia kujundamine

      Väliskirjandustoas 

  • Penny Vincenzi
    Vladimir Nabakov
    Milan Kundera

      Lastekirjandustoas

  • Nõialood volbriööks

      Näitused

  • Marian Lavingu käsitöö ehete näitus "Voolamise võlu"

 

LAENUPILET 1

Go to top